Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Katılımevim’den Hisse Alım Kararı! ALFAS’a Tedbir Geldi

KAP üzerinden yapılan açıklamalarda Katılımevim’in pay geri alım programı başlattığı ve ALFAS’a tedbir uygulandığı belirtildi. İşte detaylar;
Katılımevim’den Hisse Alım Kararı! ALFAS’a Tedbir Geldi
Yorum

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV), 1 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada pay geri alım işlemlerinin başlatılması hakkında açıklama yaptı. Şirket, duyurusunda hisse geri alım programının 6 ay süre ile devam edeceğini, programda kullanılacak azami fon tutarının 200 milyon TL olacağını ifade etti.

Programın amacının şirketin pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlamak olduğu belirtildi. Pay geri alımına konu edilebilecek azami pay sayısının 4.000.000 adet olarak belirlendiği kaydedildi.

Şirket paylarının geri alım işlemleri ile ilgili olarak kararın Genel Kurul’un onayına sunulacağı bildirildi.

Katılımevim 6-7 Haziran tarihlerinde 13,43 TL fiyat ile halka arz olmuştu. KTLEV, 1 Eylül’de kapanışını yüzde 10 düşüşle 45,24 TL’den gerçekleştirdi.

Alfa Solar Enerji

Borsa İstanbul tarafından KAP üzerinde yapılan açıklamada Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALFAS) için tedbir uygulandığı ifade edildi.

Katılımevim’den Hisse Alım Kararı! ALFAS’a Tedbir GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

Duyuruda, ALFAS paylarında 04.09.2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03.10.2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği aktarıldı.

24 Ağustos’ta 98 TL olan ALFAS, 8 günlük süreçte tavandan işlem gördü. Hisse 31 Ağustos’ta kapanışını yüzde 10 artışla 159 TL’den yapmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu