Yatırım yapmaya başla!

Katılım Emeklilik Faizsiz Sağlık Sigortasıyla 1 Milyon TL Prim Üretimi Sağladı

Katılım Emeklilik, faizsiz alternatif olarak sunulan Tam Katılım Sağlık Sigortası ile yılın ilk çeyreğinde 1 milyon liranın üzerinde prim üretimi gerçekleştirdi.
Katılım Emeklilik Faizsiz Sağlık Sigortasıyla 1 Milyon TL Prim Üretimi Sağladı

Telefonlarımız sık sık sağlık sigortası yaptırmamız konusunda ısrarcı olan şirketlerden gelen aramalarla çalar. Genelimiz de bu konuşmaların tamamını bile dinlemeden aramayı sonlandırırız. Çünkü bu tarz sigorta paketlerinin genellikle güvensiz olduğunu düşünür ya da yatırılan paranın karşılığının alınmayacağı konusunda tereddüt yaşarız.

Fakat Katılım Emeklilik tarafından başlatılan faizsiz sağlık sigortacılığının büyük ilgi gördüğü ve daha ilk çeyrekte 1 milyon liradan fazla prim üretimi yapıldığı belirtildi.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, Tam Katılım Sağlık Sigortası’nın detaylarını anlattı.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan SincekÜlkede 500’den fazla özel hastanede fark ücreti ödemeden, hizmet almayı sağlayan Tam Katılım Sağlık Sigortası’nın çok fazla ilgi gördüğünü söyleyen Sincek, Türk halkının risk, sigorta ve emeklilik gibi konulara olan ilgisini artırmayı amaçladıklarını anlattı.

İnsanları sağlıkta tam koruma altına almak hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen Sincek, sağlık sigortacılığının konut ve araçtan sonra üçüncü sırada geldiğini belirtti. Sigorta Okuryazarlığı Araştırması’na göre Türk halkının %58’i sağlık sigortasının faydalı olduğunu düşünüyor. Ancak bu oranın yüksekliğine rağmen sigorta yaptıranların oranı sadece %7,2 seviyesinde.

Katılım Emeklilik faizsiz sağlık sigortasıyla sağlık sektöründe farklı bir kulvar açtı.

Katılım EmeklilikAyhan Sincek, bu sigorta seçeneğinin 2018 yılında sunulduğunu, tüm SGK’lı kişilerin yararlanabildiğini ve istedikleri (SGK anlaşması olan) özel hastanelerde, hiçbir fark ödemeden muayene olabileceklerini anlattı.

Sigorta kapsamında; cerrahi ve dahili yatışlar, küçük müdahaleler, radyoterapi, diyaliz, yoğun bakım, doktor muayene, kemoterapi, laboratuvar hizmetleri, koroner anjiyografi ve ileri tanı yöntemleri %100 ücretsiz karşılanıyor.

Sincek bunlara ilaveten acil durumlarda veya kaza gibi hallerde kara ambulansının ücretsiz bir şekilde geldiğini söyledi. Tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderlerinin de sigorta kapsamında olduğunu ekledi.

Ödenen primler söz konusu şartlara uyması halinde vergi indiriminde kullanılabiliyor.

Sağlık Sigortası AvantajlarıKatılım Emeklilik Genel Müdürü Sincek, ücretli çalışan birinin kendisi, eşi ve çocukları için ödediği primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabileceğini söyledi.

Serbest meslekte çalışanların ise söz konusu primlerin tamamını yıllık beyan edilen gelirin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabileceklerini dile getirdi. Tam Katılım Sağlık Sigortası’ndan yararlanmak isteyen vatandaşların Albaraka Türk Katılım Bankası veya Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın şubeleri ile Katılım Emeklilik acentelerine başvurabileceklerini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum