Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Katar’dan Ukrayna’ya Tahıl Girişimi ve İnsani Yardım Desteği

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani, Ukrayna'ya 100 milyon dolarlık insani yardım sağlanacağını bildirdi. Detaylar;
Katar’dan Ukrayna’ya Tahıl Girişimi ve İnsani Yardım Desteği
HABER GİRİŞ

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani, Cuma günü Ukrayna Başbakanı Denis Shmygal ile yaptığı görüşmede, Ukrayna’ya 100 milyon dolar tutarında insani yardım sağlanacağını söyledi.

Söz konusu yardımın sağlık, eğitim, insani mayın temizleme ve diğer önemli sosyal ve insani projelerin yeniden inşası için kullanılacağı ifade edildi.

Shmyal: Destek için Minnettarım

Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal da konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamasında “Katar, Ukrayna’ya 100 milyon dolarlık insani yardım sağlıyor. Başbakan ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani görüşmemizde açıklamayı yaptı. Tutar, tıbbi bakım, eğitim ve insani mayın temizleme alanlarında yeniden yapılanma için kullanılacak. Destek için minnettarım” ifadelerini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Denys_Shmyhal

Shmygal, ayrıca toplantı sırasında, Karadeniz Tahıl Girişimi’nin eski haline getirilmesinin öneminden ve anlaşmanın uygulanmasına devam edilmesi gereğinden de bahsedildiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

İki Ülke Arasında İş Birliği Artacak

Taraflar ayrıca hükümetler arası ekonomik, ticari ve teknik iş birliği ortak komisyonu altında yakın etkileşimde bulunma konusunda anlaştılar.

Yüksek teknoloji ve dijitalleşmeden, gerekli olduğu yerlerde Ukrayna bölgelerine içme suyu teminine kadar çeşitli alanlardaki sorunları ele almak için farklı uzmanlaşmış çalışma grupları ve komisyonlar kurulmasına karar verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.