Yatırım yapmaya başla!

Katar’dan Türkiye’ye Yeni Destek Mesajı Geldi

Dün Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım haberiyle gündeme oturan Katar'dan yeni bir destek mesajı daha geldi. Katar Ankara Büyükelçisi Salim Bin Mübarek Al Şafi, her alanda Türkiye'nin yanında olduklarını söyledi.
Katar’dan Türkiye’ye Yeni Destek Mesajı Geldi

Çarşamba gününün en önemli gelişmelerinden biri Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi ve bu görüşmeden Türkiye’ye doğrudan 15 milyar dolar tutarında yatırım kararının çıkması oldu.

ABD’nin yaptırımlarına Türkiye’ye destek mesajları yağarken, Katar’ın yatırım haberi sonrası dolar kuru 6 liranın altına gerilemişti. Söz konusu karar piyasaların nefes almasını sağlarken, Katar Ankara Büyükelçisi Salim Bin Mübarek Al Şafi’den Türkiye hakkında yeni açıklamalar geldi.

Salim Bin Mübarek Al Şafi, Türkiye’yi tüm alanlarda desteklemekten tereddüt etmeyeceklerini söyledi.

Türkiye’yi spekülatif ataklara karşı ve diğer tüm alanlarda destekleyeceklerini duyuran Büyükelçi, “Türkiye’nin ekonomik ve siyasi istikrarı tüm bölgenin istikrarı demektir.” söylemini kullandı. Bu ülkeye güvenlerinin tam olduğunu, iyi gününde de kötü gününde de dostu olacaklarını belirten Al Şafi, ancak sağlam ve güçlü ekonomi sayesinde spekülatif ataklara karşı durulacağının altını çizdi.

Al Şafi: “Ümmetin ve Katar devletinin yanında duran kardeş Türk halkının yanında yer alıyoruz.” dedi.

ABD’nin yaptırımları sonrasında Türkiye’yi ziyaret eden devlet adamının Emir Al Sani olduğunu hatırlatan Ankara Büyükelçisi, karşılıklı saygı ve değişmeyen prensiplere dayanan ilişkilerin, diğer ülkeler açısından da örnek olması gerektiğini söyledi.

Kendileri için en önemli şeyin vefa olduğunu belirten Al Şafi, Türkiye’nin körfez krizinde Katar’ın yanında olduğunu, ek olarak İslam dünyasıyla ilgili onurlu duruşunun da söz konusu olduğunu ifade etti. İki ülkenin insani ve siyasi olmak üzere birçok ortak tutuma sahip olduğunu, iki lider arasındaki olumlu ilişkilerin devamını ve daha da geliştirilmesini temenni ettiğini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum