Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kaspersky Kripto Para Hırsızlığına Karşı Yatırımcıları Uyardı

Güvenlik şirketi kripto hırsızlığına karşı uyardı.
Kaspersky Kripto Para Hırsızlığına Karşı Yatırımcıları Uyardı

Rusya merkezli siber güvenlik şirketi Kaspersky, 2021’in ilk yarısında potansiyel kripto yatırımcılarını ve madencileri hedef alan 1.500’den fazla dolandırıcı kuruluş olduğunu bildirdi.

Araştırma, Güney Afrika ülkelerindeki kullanıcıların %0,60’ının zaten kötü niyetli kripto madencileri tarafından hedef alındığını gösteriyor. En yaygın yöntemler arasında madencilik ekipman satışı ve sahte kripto para borsalarına yönlendiren reklamlar yer alıyor.

Afrika’nın Kaspersky kurumsal satış müdürü Bethwel Opil, düşük yüzdelerin tehdidin önemsiz olduğu anlamına gelmediği konusunda yatırımcıları uyardı.

Kripto madenciliği yapan kötü amaçlı yazılım, şu anda Güney Afrika, Kenya ve Nijerya’da yaygın olan ilk 3 kötü amaçlı yazılım ailesinden biri olarak tanımlanıyor.

Dolandırıcılık platformları, kullanıcıların gelişmiş ödeme veya doğrulama bahanesiyle önceden ödeme yapmasını istiyor ve ardından dolandırıcılar yanıt vermeyi durduruyor.

Haziran 2021’de Güney Afrika Hükümetlerarası Fintech Çalışma Grubu (IFWG), kıtanın kripto varlıklarını ele almak için düzenleyici çerçevesini tanımlamak için bir yol haritası oluşturmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum