Yatırım yapmaya başla!

Kaspersky’e Göre Çocuklar En Fazla YouTube’da Vakit Geçiriyor

Güvenlik yazılımı devi Kaspersky’nin hazırladığı son rapora göre Türkiye’deki çocukların en fazla YouTube’da zaman geçirdiği ortaya çıktı.
Kaspersky’e Göre Çocuklar En Fazla YouTube’da Vakit Geçiriyor

Popüler video içerik platformu ve dünyanın en büyük internet sitelerinden biri olan YouTube, hemen her yaş grubuna hitap etmeyi başarıyor. Şirket izleme süresi özelliği ile kullanıcıların ne kadar vakit geçirdiğini gösterecek özellik bile geliştiriyor. YouTube’un kullanıcı portföyü ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için çeşitli araştırmalar yapılıyor.

Son olarak dünyanın önde gelen güvenlik yazılımı şirketlerinden biri olan Kaspersky Lab, bu alanda yeni bir araştırmaya imza attı. Şirket Türkiye’deki kullanıcılar üzerinde yaptığı çalışma ile çocukların internet başında en fazla YouTube’da zaman geçirdiklerini açıkladı. Yapılan çalışma çocukların okulda olmadığı vakitlerde interneti nasıl kullandıkları hakkında önemli bilgiler veriyor.

Çocuklar Üzerinde YouTube Araştırması

Çocuklar Üzerinde YouTube Araştırması

Yazılım şirketi Kaspersky Lab, Haziran ve Ağustos ayları arasında yaptığı çalışmayı PC, Mac, Android ve iOS cihazlar üzerinde gerçekleştirdi. Platformlarda yapılan aramalar üzerinden yapılan çalışmada çocuk yaş grubuna ait kullanıcıların internet üzerindeki davranışları takip edildi. Kaspersky Lab ürünlerinin çocukları internetten korumak için Safe Kids servisi, dikkat çeken araştırmanın temelini oluşturmuş oldu.

Yapılan çalışmada çocukların sosyal medyada vakit geçirmekten ziyade, YouTube üzerinden video izlemeyi ve müzik dinlemeyi daha çok tercih ettiği ortaya çıktı. Ayrıca film, dizi ve belgesel yapımlarının buluşma noktası Netflix’in de çocuklar tarafından azımsanmayacak derecede ilgi gördüğü belirtiliyor.

Araştırmayla ilgili Diğer Sonuçlar

Araştırmayla ilgili Diğer Sonuçlar

Kaspersky Lab’ın araştırmasında dikkat çeken başka sonuçlara da ulaşıldı. Oyun alanında yapılan çalışmada çocuk kullanıcıların Fortnite’a ilgisinin arttığı ve PUBG’ye olan ilginin azaldığı belirtildi. Çocuklar ayrıca dünyanın önde gelen haber siteleri, CNN, BBC ve BuzFeed gibi siteleri de sıkça ziyaret ediyor.

Kaspersky’nin ebeveyn kontrolü işlemini yürüten araçları, çocukların yetişkin içeriklere sahip olan sitelere dair aramalar yaptığını da ortaya koydu. Raporda göze çarpan bir diğer ayrıntı ise çocukların en çok rap müziğe ilgi duyduğunu gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum