Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kasırga Öncesi Biden’dan Petrol Şirketlerine Sert Uyarı

ABD Başkanı Joe Biden, kısa süre içinde beklenen Ian Kasırgası ile ilgili konuştu ve petrol endüstrisini uyardı. İşte detaylar…
Kasırga Öncesi Biden’dan Petrol Şirketlerine Sert Uyarı
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Washington’da Açlık, Beslenme ve Sağlık konferansında yaptığı açıklamalarda büyük yıkıma yol açacağı düşünülen Ian Kasırgası hakkında konuştu ve petrol şirketlerini uyardı.

Florida kıyılarında gerçekleşmesi beklenen kasırga konusunda yerel yetkililer ile görüşmeler gerçekleştirdiğini ve federal hükümetin elinden gelen yardımı yapacağını vurguladı. Halka çağrıda bulunan Biden, uyarıları dikkate almalarını ve tehlike altındaki bölgeleri tahliye etmelerini söyledi.

Petrol Şirketlerine Uyarı

Akaryakıt ve benzin endüstrilerine uyarı yapmak istediğini belirten Başkan, “Bana bu uyarıyı bir daha yaptırmayın ve kasırgayı benzin fiyatlarını artırmak için fırsat olarak kullanmayın.” dedi.

Benzin fiyatlarının göreceli olarak düşük seyrettiğini ve daha da düşmeye devam etmesi gerektiğini ifade etti. Uzmanlarının, kasırganın petrol üretiminin sadece yüzde 2’sini etkileyeceğini ve bu durumun çok kısa süreceğini aktardığını açıkladı.

Bu geçici durumun, petrol endüstrisinde fiyatların şişirilmesi için bahane olarak kullanılamayacağını vurguladı. Yetkililerden benzin fiyatlarını denetlemelerini isteyeceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Biden, açlık konusunun dünyadaki en büyük problemlerden biri olduğunu, Rusya-Ukrayna savaşının küresel gıda krizini daha da artırdığını kaydetti.

2030 yılına kadar açlığın bitirilmesi ve beslenme kaynaklı hastalıkların azaltılmasını amaçladıklarını bildirdi ve hedefler doğrultusunda 100 farklı kuruluştan 8 milyar dolar taahhüt aldıklarını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.