Yatırım yapmaya başla!

Kartellerle Savaşmanın En İyi Yolu Uyuşturucuları Yasallaştırmak

Eski Meksika Devlet Başkanı Vicente Fox, uyuşturucuyu yasallaştırmanın kartellerle savaşmanın en iyi yolu olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Kartellerle Savaşmanın En İyi Yolu Uyuşturucuları Yasallaştırmak

Eski Meksika Devlet Başkanı Vicente Fox, Meksika Senatosu’nun, esrarın eğlence amaçlı kullanımını yasal hale getirme tasarısı için önümüzdeki günlerde oy kullanması beklenirken uyuşturucuyu yasallaştırmanın kartellerle savaşmanın en iyi yolu olduğunu söyledi.

2006 yılının sonunda ofisten ayrıldığından bu yana tıbbi ve eğlence amaçlı esrarın yasallaştırılması için vokal bir savunucusu olan ve geçen yıl Kanada esrar şirketi Khiron Life Sciences’ın yönetim kuruluna katılmıştı.

Kolombiya’ya, ABD’nin ve Kanada’nın bazı bölümlerine işaret eden Fox, bunları hükümetin kişisel eğlence amaçlı uyuşturucu kullanımı konusundaki duruşunun ümit verici sonuçlar verdiği örnekler olarak gösterdi.

Eski Meksika Devlet Başkanı Uyuşturucu Yasallaştırılmalı Geçtiğimiz hafta Londra’da CNBC’ye konuşan Fox; “Bu örneği izleyerek, doğal bir şekilde eski yasa dışı yer altı faaliyetlerinin kendiliğinden kaybolmaya başladığını görüyoruz, çünkü artık bir pazarları yok. Piyasa, yeni durum, yeni ürünler, yeni şirketler tarafından alınmakta. Washington eyaletine veya Seattle’a giderseniz, eskiden tüketicilere gizli ürünler sunan pek çok yerin, şu anda yasal olan yeni endüstrinin bir parçasını oluşturduklarını görürsünüz. Bugün uyuşturucu dağıtarak suç işlemek yerine, bunu bir iş insanı olarak yapıyorlar.” dedi.

Fox, bu gibi geçişlerin işe yaraması için hükümetin eski yasadışılıklar nedeniyle distribütörlerin peşinden gitmemesinin ve diğer suç faaliyetleriyle çeşitlendirme yapmaya yönlendirmek yerine, operasyonlarını meşrulaştırmalarını sağlamalarının önemli olduğunu aktardı.

Eski Meksika Devlet Başkanı Hükümet Uyuşturucu Yasallaştırma ÖnerilerMeksika kartellerinin kaçak esrar ticaretine büyük ölçüde güvendikleri yerlerde, Kolombiya gibi diğer Latin Amerika ülkelerinin eroin gibi daha sert uyuşturucuların yasallaştırılmasından ve düzenlenmesinden yararlanabileceğini de öne sürdü. Fox, beş yıl içinde, Latin Amerika’da tıbbi ve kişisel eğlence amaçlı kullanım için daha sert ilaçların yasallaşmaya başlayacağını öngördü.

Öte yandan esrarı yasallaştırma muhalif olanlar, bunun daha fazla bağımlılık yapan uyuşturucular için bir geçit işlevi gördüğünü, esrar kullanımıyla ilgili trafik kazası sayısını artıracak ve eğlence amaçlı kullanımı teşvik edeceğini savunuyor. Fox ise bunun şiddet içermeyen üreticiler için bir çıkış yolu sunmanın yanı sıra tüketicilere de esrardan yasal olarak faydalanabilme fırsatı sunduğunu söylüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum