Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kartal İhalesini Tamamlayan Emlak Konut GYO Hisseleri Satıcılı Seyrediyor

2021 yılını ihalelerle geçiren Emlak Konut, 1,1 milyar liralık Kartal ihalesini de tamamladı. Hisseleri ise negatif yönlü hareket ediyor.
Kartal İhalesini Tamamlayan Emlak Konut GYO Hisseleri Satıcılı Seyrediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden Emlak Konut, Kartal ihalesini tamamladı. 2021 yılında Beşiktaş ve Ortaköy’de sahip olduğu arazileri gelir paylaşımlı ihalelere sokan Emlak Konut GYO, çalışmalarına devam ediyor.

İlk oturumu 30 Haziran’da yapılan İstanbul Kartal Esentepe 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinde, en yüksek teklif Yıldızlar İnşaat’tan geldi.

Şirket 1 milyar 150 milyon lira ile en yüksek teklifi verdi. İhalede en yüksek ikinci teklif 1 milyar 85 milyon lira ile Dağ Mühendislik’ten geldi.

Kartal ihalesini Yıldız İnşaat’ın almasıyla sonuçlandıran Emlak Konut GYO hisseleri, satış baskısında.
Emlak Konut Hisseleri %1 Ekside Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin EKGYO koduyla işlem gören hisseleri, geçen haftayı 1,85 lira satış fiyatından tamamladı. Bu sabah aynı seviyeden açıldıktan sonra oldukça durağan bir gün geçirdi. Saat 15.18’de %1,08 azalışla 1,84 liradan işlem görüyor. Gün içinde 1,82 – 1,86 dar bandında hareket etti.

Hisselerin haftalık kaybı %4, aylık ve yıllık kayıpları %18’e yaklaşmış durumda. 107,775,734 TL işlem hacmine sahip şirket hisselerinin son bir yılda gördüğü en düşük seviye 1,61, en yüksek 2,72 oldu. Saatlik teknik indikatörler “güçlü sat”ı, 5 ve 15 dakikalıklar “güçlü al”ı işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.