Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Karşınızdaki İnsanı Etkilemenin En Basit Yolu: İlginç Bilgilerden Bahsedin!

Karşınızdaki İnsanı Etkilemenin En Basit Yolu: İlginç Bilgilerden Bahsedin!

Yeni bilgileri öğrenmenin en güzel yanı, sizlerle paylaşacak olmak aslında. Amaç, kesinlikle bir şeyler öğrenmek, zaten yazıda bahsedeceğim konular hakkında da uzman değilim. Maksat paylaşmak sonuçta, değil mi? Arkadaş ortamında duyduğum, okuduğum veya internette denk geldiğim ilginç bilgileri bir araya getirerek sizler için düzenledim.

Başlamadan önce belirteyim, kimilerine ciddi anlamda “hadi canım” veya “yok artık, gerçek olamaz” diyebilirsiniz. Ama maalesef öyleler… Bir örnek vermek gerekirse, köpek balığı saldırılarından dolayı mı, yoksa selfie sırasında ölen insan sayısı daha fazladır? Siz bunu bir düşünün. Ben de o sırada size, aynı şekilde dikkatinizi çekebilecek olan bilgilerden bahsedeyim.

ABD başkanlarının araba kullanmasına izin verilmemektedir. Bu, aynı zamanda eski başkanlar içinde geçerlidir. Yani, bir kere Amerika başkanı olduğunuzda, bir daha halka açık alanlarda araba kullanamıyorsunuz.

ABD başkanlarının araba kullanmasına izin verilmemektedir. Bu, aynı zamanda eski başkanlar içinde geçerlidir. Yani, bir kere Amerika başkanı olduğunuzda, bir daha halka açık alanlarda araba kullanamıyorsunuz.Neyse, zaten öyle bir şey olmayacağı için çok da dert etmeye gerek yok.

Sabahları boş mideyle, süratli bir şekilde koşarsanız yağlarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Sabahları boş mideyle, süratli bir şekilde koşarsanız yağlarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.Tabii, sabah kalkabilirseniz… Biraz hırs yapmak şart.

Apple Şirketi, 2015 senesinde İsveç, İsviçre ve Nijerya’dan daha değerliydi.

Apple Şirketi, 2015 senesinde İsveç, İsviçre ve Nijerya’dan daha değerliydi.Bir şirket, koca bir ülkeden nasıl değerli olur diyorsanız, aramıza hoş geldiniz. Maalesef oluyormuş…

2015 yılında selfie çekerken ölen insanların sayısı, köpek balığı saldırısına uğrayanların sayısından fazladır.
2015 yılında selfie çekerken ölen insanların sayısı, köpek balığı saldırısına uğrayanların sayısından fazladır.
4.Murat döneminde kahve satılan yerler, camilere rakip sayıldığı için birçok kez yasaklanmaya çalışılmıştır. Hatta ölüm cezası ile karşı karşıya kalanlar dahi olmuştur.

4.Murat döneminde kahve satılan yerler, camilere rakip sayıldığı için birçok kez yasaklanmaya çalışılmıştır. Hatta ölüm cezası ile karşı karşıya kalanlar dahi olmuştur.O dönemde bile insanlar kahveyi ne kadar çok seviyorsa artık… Uğruna resmen savaş vermişler.

Miami Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, mantarların havayı etkileyebileceğini ortaya çıkarmıştır. Mantar sporları havayı yağmur yağdırmaya teşvik ettirmektedir.

Miami Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, mantarların havayı etkileyebileceğini ortaya çıkarmıştır. Mantar sporları havayı yağmur yağdırmaya teşvik ettirmektedir.İşte, mantar deyip geçmemek gerek.

İzleyen arkadaşlar için, “The Simpsons” adlı dizide şu ana kadar olan repliklerin %21’i “Homer” karakterine aittir. Bu da totalde 1.3 milyon kelime ediyor.

İzleyen arkadaşlar için, “The Simpsons” adlı dizide şu ana kadar olan repliklerin %21'i “Homer” karakterine aittir. Bu da totalde 1.3 milyon kelime ediyor.Dizinin onun etrafında döndüğünü ve yalnızca yanında bulunan karakterlerin değiştiğini göz önüne alırsak pek de anormal sayılmaz gerçi.

Yapılan bir araştırmaya göre atlar sembolleri okuyabilmektedir.

Yapılan bir araştırmaya göre atlar sembolleri okuyabilmektedir.Zeki hayvanlar olduğunu biliyorduk ancak bu kadarı biraz iddialı olmuş.

Ortalamaya göre, her dakika 255 kişi doğum yapmaktadır.

Ortalamaya göre, her dakika 255 kişi doğum yapmaktadır.Maalesef dakikada bir o kadar da insan ölüyor.

Bangkok, 10 milyon nüfusa sahiptir ve yalnızca 1300’ü evsizdir. Bunun yanı sıra New York City’nin nüfusu 8.4 milyondur ve neredeyse 60 binden fazla evsiz insan bulunmaktadır.

Bangkok, 10 milyon nüfusa sahiptir ve yalnızca 1300'ü evsizdir. Bunun yanı sıra New York City’nin nüfusu 8.4 milyondur ve neredeyse 60 binden fazla evsiz insan bulunmaktadır.Maalesef ülkemizde de evsiz insan sayısı bir hayli yüksek.

Her yıl 150 bini aşkın insan, herhangi bir sağlık problemi yaşadığında, çevredekiler nasıl yardım edeceklerini bilmedikleri için hayatını kaybetmektedir.

Her yıl 150 bini aşkın insan, herhangi bir sağlık problemi yaşadığında, çevredekiler nasıl yardım edeceklerini bilmedikleri için hayatını kaybetmektedir.Bu da bizlere ilk yardımın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Yemen’in nüfusu 26 milyon olmasına karşın, ülkedeki silah sayısı 50 milyondur.

Yemen’in nüfusu 26 milyon olmasına karşın, ülkedeki silah sayısı 50 milyondur.ABD ise sivil başına en çok silah düşen ülke konumundadır.

İki yıl sizler için ne kadar uzun bilmiyorum ancak söylemekte fayda var! Kitap okuyan insanların 2 sene fazla yaşadığı, araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

İki yıl sizler için ne kadar uzun bilmiyorum ancak söylemekte fayda var! Kitap okuyan insanların 2 sene fazla yaşadığı, araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.Belki de insanların okumasına yönelik bir çalışmadır, bilinmez fakat okumaktan kimseye zarar gelmez.

Umarım, okuduğunuz şeyler, işinize yarar. Daha önceden de bahsettiğim gibi, bir Einstein olmayacaksınız belki ama ortamlarda sohbete dahil olabilir veya sohbet açma konularında başarı kazanabilirsiniz. Ayrıca bir şeyleri bilmek, kendinize olan öz güveninizi dahi arttıracaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum