Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karsan’a Dünya Bankası’ndan Milyon Euro’luk Kredi

Karsan, büyümeye yönelik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uluslararası bir kurumla kredi sözleşmesi imzaladı.
Karsan’a Dünya Bankası’ndan Milyon Euro’luk Kredi
HABER GİRİŞ

Karsan Ootomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Uluslararası Finans Kurumu (IFC) arasında imzalanan kredi sözleşmesi hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 22 Aralık 2023 tarihinde, Dünya Bankası Grubu bünyesindeki Uluslararası Finans Kurumu (International Finance Corporation – IFC) ile 1 yılı geri ödemesiz 6 yıllık 35 milyon Euro kredi kullanmak üzere sözleşme imzalandığı bildirildi.

Sözleşme kapsamında alınacak olan kredi yüksek katma değerli teknolojilerin satın alınması, üretim sürecine ve ürün yelpazesine dahil edilmesi, büyümeye yönelik işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması ve kısa vadeli borçlanmaların kapatılması için kullanılacak.

Bunun yanında şirketin rekabetçi ve sürdürülebilir büyümesine küresel düzeyde katkıda bulunacağı ifade edildi.

Karsan hisseleri (KARSN), Cuma günü yüzde 1,4 değer kaybıyla 8,44 liradan kapanış yaptı. Hissenin fiyatı haftalık bazda yüzde 3, aylık yüzde 14 ve yıllık yüzde 38’e yakın geri çekilme gösterdi. 52 haftalık dönemde gördüğü en yüksek fiyat 13,4, en düşük fiyat ise 7,1 lira oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.