Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karsan Hisseleri %0,5 Primli Seyretse de Haftayı Ekside Bitirmeye Yöneldi

Yatırım teşvik belgesi onaylanan Karsan’da hisseler günü alıcılı geçiriyor. Fakat hem aylık hem de haftalık bazda negatif bölgede hareket ediyor.
Karsan Hisseleri %0,5 Primli Seyretse de Haftayı Ekside Bitirmeye Yöneldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARSN) hisse fiyatı günün ikinci yarısında %0,50’nin üzerinde artıda işlem görüyor. Hisseler 4 Ekim haftasına 3,62 liradan başladı. 6 Ekim Çarşamba gününe kadar aşağı yönde hareket edip, 3,49 dip seviyesini kaydetti.

Bu seviyeden sonra iki gündür kazanç bölgesinde kalan hisseler yine de 8 Ekim ile sona eren haftayı kayıp ile tamamlamak üzere.

Karsan hisseleri, saat 14.19’da %0,56 artıda, 3,60 liradan işlem görüyor.
Karsan Hissesi %0,56 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Cuma gününe 3,58 liradan başlayan şirket hisseleri, dünkü kapanışını da bu seviyeden gerçekleştirdi. Günün en yüksek noktasını 3,63 ile saat 10.30’da kaydetti. Sonrasında sakin dalgalanma gösterdi.

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketin hisseleri geçen hafta Cuma’dan bu saate kadar olan zaman diliminde, ortalama %0,27 oranında geriledi. Hisselerin aylık değişimi de negatif yönde oldu. %3,74 değer kaybı son bir ayın performansı olarak kayıtlara geçti.

Gün içinde yükselişin devam etmesi halinde 3,63 – 3,66 dirençleri takip edilecek. Hisselerin son kaydettiği zirve seviyesi ise 5,72 lira oldu.

Dün akşam şirketten gelen açıklamada T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne yapılan Yatırım Teşvik Belgesi başvurusunun onaylandığı belirtildi.

Söz konusu teşvik tutarı 240.767.880 TL olurken kapsamına; sigorta primi işveren hissesi, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, faiz desteği gibi konular giriyor.

Ziraat Yatırım günlük bülteninde bu gelişmenin hisseler üzerinde nötr etki yaratacağı beklentisini paylaştı. Deniz Yatırım ise sınırlı olumlu öngörüde bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu