Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karel Hisselerinde Sözleşmeye Davet Desteği: Yüzde 5 Artış

Karel Elektronik hisseleri güne kazançlı başladıktan sonra yükselişini hızlandırarak, yatırımcısına bir haftada yüzde 17 getiri sundu.
Karel Hisselerinde Sözleşmeye Davet Desteği: Yüzde 5 Artış
Son Güncelleme: 
Yorum

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KAREL), dün açıklanan bir duyurunun etkisiyle bugünkü işlemlerde sert yükseliş gösterdi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı duyuruda Turkcell’den daha önce yapılan bir ihale ile ilgili olarak, sözleşmeye davet aldıklarını açıkladı.

Hisseler bu gelişmenin ardından, Çarşamba günü ikinci yarıda sakin bir pozitiflik sergiledi. Kapanışı 13,70 liradan yapan şirket hisseleri, dördüncü işlem gününe hafif yukarıda başladıktan sonra kazancını genişletti.

Dünkü gelişmenin asıl etkisini bugün hisseden Karel hisseleri, ilk yarıda sert ralli yaptıktan sonra ılımlı bir geri çekilme gösterdi.

Karel Hisseleri 14,40 Liradan İşlem Görüyor

Karel Hisseleri 14,40 Liradan İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

An itibarıyla yüzde 5,04 artışla 14,40 liradan işlem gören hisseler, saat 11.00’de 14,85 ile seansın en yükseğini kaydetti. Bu fiyata ulaştıktan sonra kazancının bir kısmını verse de yine de yüksek artış oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

Karel Elektronik hisseleri haftalık dönemde yüzde 17, aylık yüzde 4 ve yıllık yüzde 60 oranında artış gösterdi.

Dün gerçekleşen sözleşme daveti olayının detayına bakacak olursak, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Bölge Çözüm Ortaklığı ihalesinde, yapılan teklifin uygun bulunduğu belirtildi.

İstanbul/Asya, İstanbul/Avrupa Batı, İstanbul/Avrupa Doğu, Bursa, Kocaeli, İzmir, Antalya, Muğla, Adana, Konya, Kayseri, Diyarbakır, Erzurum, Van olmak üzere 58 ilde arıza müdahale, bakım-onarım ve kurulum hizmetlerini içeren Bölge Çözüm Ortaklığı teklifinin uygun bulunmasıyla birlikte, sözleşme görüşmelerine başlanacağına yönelik bilginin taraflarına ulaştırıldığı açıklandı.

Gelişmelerin yatırımcılarla paylaşılacağı belirtilirken, şirketin ticari konularda rekabet gücünün kaybedilmemesi ve meşru çıkarlarının zarar görmemesi için süreç bitene kadar kamuya açıklama yapılmayacağı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu