Yatırım yapmaya başla!

Dünyamız Zehirleniyor: Karbondioksit Miktarı İnsanlık Tarihinin En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Hawaii’de bir gözlem evinde yapılan ölçümlerde dünyadaki karbondioksit miktarının rekor seviyeye ulaştığı belirtildi.
Dünyamız Zehirleniyor: Karbondioksit Miktarı İnsanlık Tarihinin En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bilindiği üzere son yıllarda teknoloji ve sanayide yaşanan hızlı değişimin zararlı yönlerine de tanık oluyoruz. Küresel ısınmanın etkisinin her geçen gün daha da tırmandığı gezegenimizde atmosfere salınan zararlı gazlarda da her geçen zaman daha da artış gözleniyor.

Yapılan son araştırma tehlikenin ulaştığı boyutu gözler önüne koyuyor. Geçtiğimiz günlerde NASA da, buzul seviyesindeki rekor düşüşe değinerek gezegenimizin kırmızı alarm verdiğini belirtmişti. Her geçen yıl artış meydana gelen dünyadaki karbondioksit miktarı yapılan son ölçümlere göre son 800 bin yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Karbondioksit Oranında Rekor Seviye!

Karbondioksit gazı dünyaya salınmış zararlı sera gazlar arasında en yaygın olanların başında geliyor. Öyle ki sürekli seviyesi artan bu gazın seviyesi geçtiğimiz ay itibariyle insanlık tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

ABD’nin Hawaii eyaletinde bulunan Mauna Loa gözlem evinde yapılan ölçümlerde, dünyadaki karbondioksit miktarının Nisan ayında milyonda 410 ppm seviyesine yükseldiği ortaya çıktı. Ulaşılan bu seviye 800 bin yıllık geçmişte görülmüş en yüksek oran olarak göze çarpıyor.

Yüksek CO2 Seviyesi Küresel Isınmanın Boyutunu Arttırıyor!

İnsanlık sanayi devriminden sonra etkisini arttıran küresel ısınmanın önüne geçmek için çeşitli önlemler alıyor. Ancak atmosfere salınan zararlı gaz oranının sürekli artması bu durumu zorlaştırıyor. Bugüne kadar gezegendeki CO2 seviyesi 300 ppm’in üzerine çıkmamıştı hiç.

Özellikle 2013 yılından itibaren 400 ppm’i geçen CO2 seviyesiyle birlikte dünya için tehlike çanlarının çaldığı görülüyor. Uzmanlar havada biriken karbondioksit miktarına sebep olarak fosil yakıtlarının tüketilmeye devam edilmesini gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum