Yatırım yapmaya başla!

Karanlığın Işığı Geliyor: “Yamaha MT-10”

"Karanlığın Işığı" sloganı ile yollara çıkacak olan Yamaha MT-10'un yeni tarzı hayranlık uyandırıyor. Yaptığı her modele imzasını atan firma, bu araca da son noktayı koymuş. Güçlü ve seçici özellikleri ile karşımıza gelen Yamaha MT-10 modelinin detaylı incelemesi sizlerle;
Karanlığın Işığı Geliyor: “Yamaha MT-10”

Yamaha, 2017 yılına girişimizle birlikte yeni tasarımı olan MT-10 modeli motorunu tanıttı. Modern ve klasik tarzı benimseyen Yamaha markası, bu modeliyle de motor tutkunlarını büyülemeye geliyor diyebiliriz. Çünkü motora güç ve çevikliğin en agresif hali yansıtılmış. Ayrıca Japon temsilci bu yeni modelin MT serisinin en güçlü üyesi olacağını bildirmiş. Bu iki tekere, hassasiyet çalışması yapılması için uygun platform alanları kurulmuş.

Ergonomi sağlayacak istekleri iyi şekilde değerlendiren Yamaha “makine ve insan” arasındaki ilişkiyi kusursuz bir hale getirmiş. Yeni modeli için oldukça iddialı geliyor ve bu tip motorların hayalini kuranlara beklediklerinden daha fazlasını vermeye garanti ediyorlar. Farklı ve modern bakışlar sunan Yamaha MT-10, tasarım harikası duruşu tamamen karanlık için hazırlanmış.

Şimdi dilerseniz “Karanlığın Işığı” Yamaha MT-10 motorunun özelliklerine bakalım:

Yamaha MT-10 Modelinin Şasesi Deltabox Tarafından Hafifletilmiş

Yamaha MT-10 Modelinin Şasesi Deltabox Tarafından HafifletilmişDış tasarımı, motosikletlere ilgi duymayanları bile cezbediyor. Yamaha bu modeline de imzasını atmış gözüküyor. Motor ünite kısmı önceki modellere göre biraz daha aşağılarda kalmış. Böylelikle virajlardaki maksimum denge sağlanmış. Modele eklenen 1400 mm ultra kısa aks aralığı sayesinde motorun kontrolü bir üst seviyeye çıkarılmış. MT-10’da yaptıkları dokunuşları Yamaha YZF R-1 modelinde daha da geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Duruş tarzına baktığımız zaman “dünyamız robotlaşıyor” sözü doğrulanır gibi. Yamaha MT-10 adeta “Transformers” filminin başrol oyuncusu Bumblebee’nin motosiklet versiyonu olmuş diyebiliriz. Jant grubu fosforlu yeşil ile boyanmış. Böylece hangi marka ve model olduğu karıştırılmayacak. MT-10 modelinde YCC-T, D-Mode ve çekiş kontrol sistemlerine yer verilmiş. Olduğu kütle yapısını, en dinamik hale çevirmek için çalışmalar yapılmış. Motora, biraz daha öne eğimli dik sürüş pozisyonu verilmiş. A & S debriyaj ile vites geçişleri sorunsuz ve kaydırmalı bir şekilde olması kararlaştırılmış. Ayrıca her türlü bilgiyi alacağınız LCD ekranda MT-10 modelinde de mevcut olduğunu da söyleyelim.

İlginizi Çekebilir: Motor Kullanmayı Çok Daha Keyifli Hale Getiren, Tek Tekerlekli Motosikletle Tanışın!

Yamaha MT-10 Motor Ünitesiyle Hız Tutkunlarını Kendine Hayran Bırakacak

Yamaha MT-10 Motor Ünitesiyle Hız Tutkunlarını Kendine Hayran BırakacakMT-10’da R-1 tabanlı motoruna biraz daha farklı unsurlar eklenmiş. İstenmeyen parçalar çıkarılmış. Motorunda kullanılmak için ise 998 cc hacminde 4 zamanlı DOHC ünite düşünülmüş. Bu üniteden 160 beygir güç ve 111 nm tork değerleri alınıyor. Son aktarımı zincirli ve 6 ileri sıralı vites ile gerçekleştiriyor. MT-10’nun toplam uzunluğu 2.095 mm, genişliği 800 mm ve yüksekliği 1.110 mm dir. MT-10 bu donanımlarla 270 kilometre maksimum hızı garanti ediyor. Konforun hız ile buluştuğu nokta kesinlikle Yamaha MT-10 modeli fark yaratacak diyebiliriz.

Yamaha MT-10 Modelinin Fiyatı Ne Kadar?

Yamaha MT-10 Modelinin Fiyatı Ne Kadar?2016 yılı sonu MT-10 modellerinin sıfır satış fiyatlarını 58 bin TL olarak vermişti. Bu yıl içerisinde çıkacak olan Yeni MT-10’un fiyatlarının aynı kalmayacağı yönünde duyumlar alındı. Vergi artışlarından etkilenmesi söz konusu olur mu bilinmiyor. Tahmin edilen satış fiyatı 61 bin TL’dir.

Yamaha MT-10 motosikleti tanıtım videosu:

Motor dünyasına eklenen yeniliklere, MT-10‘nun katılmasıyla birlikte yeni soluk gelecek gibi duruyor. Yamaha, yolculuklarınızda konforu garanti ederken aynı zamanda hız tutkunlarını da es geçmemiş. Yapıları güçlü platformlar üzerine konumlandırılarak en sağlam alaşımlar nakledilmiş. 2017 model Yamaha MT-10 modelini inceledik ve yollarda gayet egzotik duracağı kanısına vardık. Bu harika motosiklet siz de nasıl duygular uyandırdı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum