Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karaismailoğlu Kış Hazırlıklarının Tamamlandığını Duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yoğun yağışlar başlamadan kış hazırlıklarının tamamlandığını açıkladı. Kış için yapılan çalışmaların detayları haberde;
Karaismailoğlu Kış Hazırlıklarının Tamamlandığını Duyurdu
Yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2022 yılında satın aldığı karla mücadele ve yol bakım araçlarının hizmete alındığını duyurdu. Yoğun yağışlar gelmeden karayollarında araç, ekipman ve lojistik hazırlıklarının tamamlandığını kaydetti.

Ulaşımın her alanında gerçekleştirilen yatırımlara da değinerek, yerli ve milli üretimin önemine de vurguda bulunarak bu alandaki yatırımların artırıldığını belirtti. Karayollarının 68 bin 725 kilometre olduğunu anımsatan bakan, 450 karla mücadele merkezinin olduğuna değindi.

Kış için 610 Bin Ton Tuz Depolandı

Karaismailoğlu, hazırlıkların tamamlanmasıyla 11 bin 490 makine ve ekipman ile 13 bin 52 personelin hizmete hazır olduğunu açıkladı. Bakan kış için kullanılacak olan stok hakkında da bilgi vererek şöyle konuştu;

“610 bin ton tuz, 407 bin 795 metreküp tuz agregası, kritik kesimler için 17 bin 103 ton kimyasal buz çözücü ve çözeltisi, 132 ton üreyi merkezlerimizde depoladık.”

Kış mevsimin yaklaştığına işaret eden Karaismailoğlu, kar ve doğal afetlere karşı yolların sürekli açık bulunması için araç ve makine parkının sürekli olarak yenilendiğinin bilgisini verdi. Bu sene ise satın alınan makine, araç, üstyapı ve ekipmanların yüzde 81’lik kısmının yerli imalat olduğunu bildirdi.

Tipi ve Esintilere Karşı 851 Km’lik Kar Siperi Yapıldı

Tüm bu sayılanlara ek olarak karayollarındaki tipi ve esintilere karşı tam 851 km’lik kar siperi yapıldığını paylaştı. Ayrıca Karaismailoğlu, kış mevsiminde yola çıkacak olan sürücülere de uyarıda bulundu. Kar lastiksiz yola çıkılmaması gerektiğini kaydetti.

Kış aylarında yola çıkmadan önce sürücülerin, önerilen alternatif güzergahlarla ilgili bilgi alımını yetkili kurumlardan yapması gerektiğini savundu. Yollardaki karla mücadelenin ortak mücadele ile başarılı olacağınınsa altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu