Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karaismailoğlu İBB’yi Hedef Aldı: Metroyu Biz Tamamlıyoruz

Bakan Karaismailoğlu, Çam ve Sakura Hastanesi’ne gelecek metro çalışmalarında sona yaklaştıklarını paylaştı. Eser siyaseti üzerinden İBB’yi eleştirdi.
Karaismailoğlu İBB’yi Hedef Aldı: Metroyu Biz Tamamlıyoruz
Yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Çam ve Sakura Hastanesi-Kayaşehir Metro Hattı’nda açıklamalarda bulundu. “Dünya krizlerle boğuşurken biz yatırımlara devam ediyoruz” diyen Karaismailoğlu, yapımı devam eden projeler tamamlandığında İstanbul’un raylı sistem ağının 363 kilometreye ulaşacağını söyledi.

Metro hattında son aşamaya gelindiğini aktaran Karaismailoğlu, metro kapasitesinin tek yönde saatte 70 bin yolcuya hizmet verebilecek düzeyde olduğunu söyledi.

Bakan, “Başakşehir-Kayaşehir metro hattımızı tamamlayarak özellikle dünyanın en gelişmiş en modern hastanelerinden olan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni bir an evvel metroyla buluşturmak istiyoruz” dedi.

Şehir hastanesine sağlanacak ulaşıma önem verdiklerini söyleyerek, belediyenin yol çalışmasını da yapmadığını ifade etti.

Hastane üzerinden belediye için eleştirilerini sürdüren Karaismailoğlu, “Hastaneye ulaşım, hayat meselesidir. Bekletmeye, oyalamaya gelmez, siyasi kavgaya alet edilemez” dedi.

“Siyasi Hülyalara Dalmışlar, Manzara Seyrediyorlar”

Bakanlığın İstanbul’da yürüttüğü projeler ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) kıyaslayan Karaismailoğlu, İstanbul’da işletilen 260 kilometrelik metro hattının İBB yönetiminin değiştiği 2019 yılından önce hizmete sunulduğunu söyledi.

Bakan, “Aradan yaklaşık 3,5 yıl geçmesine rağmen taş üstüne taş konulmadığını, İBB tarafından yapılması gereken hatlarda önemli bir ilerleme olmadığını görüyoruz. Milletin derdiyle dertlenmeye niyetleri yok. Çözüm, çare, hizmet üretmek yok. Siyasi hülyalara dalmışlar, manzara seyrediyorlar” şeklinde eleştiride bulundu.

Bakanlık ile belediyenin yarış halinde olmasını savunan Karaismailoğlu, kıyaslama yaptığı konuşmasında İBB ile bakanlık bütçesini karşılaştırmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu