Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karaismailoğlu: 6 Metro Hattını Daha İstanbullulara Sunacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı Metro İstasyonu'nda basın açıklaması yaptı. Detaylar haberde...
Karaismailoğlu: 6 Metro Hattını Daha İstanbullulara Sunacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binerek, Fevzi Çakmak-Hastane metro istasyonu ile Sabiha Gökçen Havalimanı istasyonu arasında bir yolculuk yaptı. Ardından basın açıklaması yapan Karaismailoğlu, vatandaşların memnuniyetini gördükçe gururlandıklarını söyledi.

Yapılan işleri millet kullandığı zaman, kendilerinin duyduğu memnuniyetin en büyük sevinç kaynağı olduğunu ifade etti. Yolculuk süresince vatandaşlarla sohbet eden Karaismailoğlu, memnuniyeti duydukça tüm yorgunlukların unutulduğunu belirtti.

İstanbul gibi metropollerde, böyle raylı sistemlerin hayatın bir parçası olmak zorunda olduğuna dikkat çekti.

“Buradaki hayatın kolaylaştırılmasının, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmenin başka bir yolu yok.” diyen bakan, bu nedenle hem lastik tekerlekli araçlardaki işletme standartlarının artırılması hem de raylı sistemlerde kaliteli hizmet verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yapımı Devam Eden 200 Kilometrelik Metro Hattı Bulunuyor

İstanbul’da yapımı devam eden 200 kilometrelik metro hattının bir an önce bitirilip, halka kazandırılması gerektiğini söyledi. Bakanlık olarak çok fazla efor sarf ettiklerini, geçen hafta bunlardan birisinin bitirildiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Kadıköy’den binen birinin 50 dakika içinde Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabildiğini belirten Karaismailoğlu, “Bu, bize bir gurur veriyor. Bundan sonra devam eden 6 tane metro hattımızı da peyderpey İstanbulluların hizmetine sunacağız.” ifadesini kullandı.

Bu yıl içinde İstanbul Havalimanı’nın Kağıthane bağlantısı ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin içinden de geçen Başakşehir Metrokent-Kayaşehir metro hattını bitireceklerini duyurdu.

Ülkenin her yerinde çalışmalar yaparak, önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Ulaştırma Bakanı, biten her projede çok fazla kişinin emeği olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın