Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karaismailoğlu: 139 Milyon TL Tasarruf Edilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 139 milyon TL'lik tasarruf sağlayacak proje ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar...
Karaismailoğlu: 139 Milyon TL Tasarruf Edilecek
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Zigana Tüneli’ndeki incelemelerinin ardından açıklama yaptı. Tünelde yüzde 100 yerli ve milli kaynakların kullanıldığını söyledi.

Karaismailoğlu, 2023 yılı nisan ayında bütün imalatlarımızı tamamlamayıp tüneli vatandaşın hizmetine açacaklarını belirtti. Proje sayesinde mevcut yolun 8 kilometre kısalacağını aktardı. Yıllık toplam 139 milyon TL’lik tasarruf edileceğini söyledi.

Zigana Tüneli’nin dünyanın 3’üncü ve Avrupa’nın en uzun çift tüp karayolu tüneli olacağını belirtti.

“Dünyayı Türkiye’ye Bağlıyoruz”

Bakan, üç kıtanın kesiştiği noktada bulunan Türkiye’nin çok önemli bir konumda olduğunu aktardı. Bu konumun hakkını vermek için titizlikle çalıştıklarını belirtti. Dünyayı Türkiye’ye bağladıklarını 1 trilyon 631 milyar liranın üstünde yatırımla ulaştırma altyapılarının iyileştiğini söyledi.

Gerçekleştirilen projenin Ortadoğu ülkelerinin Karadeniz’e ulaşması açısından hayati önem taşıdığını vurguladı. Zigana Tüneli’nin bölgede yeni istihdam ve iş alanları oluşturacağını, bölge ekonomisine önemli katkılar sunacağını belirtti. Sahil kesimindeki yerleşim yerlerini yüksek standartlı bir ulaşım ağı ile birbirine bağladıklarını ifade etti. Proje hizmete açıldığında seyahat süresi yaklaşık 30 dakikanın üzerinde azalacağını belirtti. Karbon salımı18 bin ton daha az gerçekleşeceğini bildirdi. Projenin Türkiye’nin gurur projeleri arasında yer alacağının altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Karaismailoğlu, ““Zaten, eğer gönlünüzde milletinize karşı duyduğunuz aşk varsa, hizmet üretme isteği varsa, geçilmez denen yollar geçit verir, aşılmaz denen dağlar aşılır” diye belirtti.

Kısa bir süre önce Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın açıldığını duyurudan Bakan, milletin hak ettiği projeler kazandırdıklarını belirtmişti. Vizyonlarının sağlam stratejilerinin ise hazır olduğunu söylemişti. Türkiye’yi dört başı mamur lider bir ülke yapmaktan geri durmayacaklarını ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.