Paylaşım

Kara Kartal Borsada Liderliği Ele Aldı!


 

Beşiktaş sportif başarılarını borsada da sürdürüyor. Beşiktaş hisseleri yüzde 12’nin üzerinde değer kazandı. 2016’da Beşiktaş hisseleri yatırımcılarının parasını ikiye katlarken, toplam piyasa değerinde Fenerbahçe’yi geçerek borsada birinci olmayı başardı. Ayrıntılar haberimizde;

Türkiye’nin ilk kurulan spor kulübü olan Beşiktaş, yeni yılda borsada liderliği kimseye bırakmıyor. Borsa İstanbul’da işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırım AŞ hisseleri, yeni yılın başlangıcından bu yana hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Beşiktaş, bu sezon sportif başarılarının yanı sıra borsada da güldürmeye devam ediyor. Beşiktaş hisseleri borsada yatırımcılarının parasını bugünkü işlemlerle birlikte toplamda ikiye katlamayı başardı.

Beşiktaşlı futbolseverlerin mabet olarak gördükleri “Vodafone Arena” stadyum çalışmalarında sona gelinmesi ve Spor Toto Süper Lig’inde alınan başarılı sonuçlar, borsada da yüzleri güldürüyor. Beşiktaş hisseleri bugünkü işlemlerde yüzde 12’nin üzerinde değer kazandı. Dün akşam oynanan erteleme maçında Beşiktaş’ın Mersin İdman Yurdu’nu net bir skorla geçmesi, borsada pozitif etki yaptı. Böylelikle Beşiktaş hisseleri bugün 4,48 liraya kadar tırmandı. 2015 yılının kapanışına oranla Beşiktaş’ın hisse getirisi yüzde 100’ü aşmış oldu ve yatırımcısının parasını ikiye katlama başarısını gösterdi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay sonunda Beşiktaş Futbol Yatırım AŞ hisseleri yüzde 37.5 oranında yükselmiş ve ayı 2,97 lira seviyesinde tamamlamıştı. Beşiktaş’ın sportif başarılarına her gün bir yenisi daha eklemesiyle birlikte hisseler, Şubat ayında da tırmanışına kaldığı yerden devam etme başarısını gösteriyor.

Beşiktaş borsada Fenerbahçe’yi solladı!

Beşiktaş’ın piyasa değeri de yeni yılda yükselmeye devam ediyor. Beşiktaş futbol yatırımlarının toplam piyasa değeri başarılı sportif sonuçların sonucunda 2015 yılı kapanışına göre yaklaşık557 milyon lira arttı. Bu başarıyla birlikte Beşiktaş’ın toplam piyasa değeri 1 milyar 75 milyon liraya kadar tırmanmış oldu. Böylelikle Beşiktaş’ın piyasa değeri sadece bir buçuk aylık süreç içerisinde 557 milyon lira artmış oldu. Neticede, Beşiktaş’ın toplam piyasa değeri Fenerbahçe’yi geçmiş oldu. Fenerbahçe’nin piyasa değeri ise bugünkü işlemlerin sonunda 1 milyar 68 milyon liraya ulaşmış durumda. Böylelikle Beşiktaş’ın ardından borsada ikinci sırayı Fenerbahçe almış oldu.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın