Yatırım yapmaya başla!

Kanal İstanbul Projesi’nin Güzergahı Netleşti

Uzun yıllardır yapılması planlanan Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili detaylar netleşiyor. Ayrıntılar haberimizde…
Kanal İstanbul Projesi’nin Güzergahı Netleşti

Geçmiş yıllarda çılgın proje olarak duyurulmuş olan Kanal İstanbul Projesi için harekete geçiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında duyurmuş olduğu Kanal İstanbul Projesi için ilk kazma ise vuruldu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan yaptığı açıklama ile yıllardır beklenen projenin hangi güzergahta olacağına ve ayrıntılı bilgilere yer verdi. Projenin görüntülerine bakarak mevcut olan haritaların yeniden çizileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kanal İstanbul’un Güzergahı Netleşti

Hazırlanan projeye göre Kanal İstanbul’un uzunluğu 45 km olacak. Küçükçekmece’den başlayıp Sazlıdere ve Durusu’ya kadar uzanacak olan koridorda, olabilecek doğal afetlere karşı da tüm çalışmaların yapıldığı belirtiliyor. Bu yıl içerisinde kazmanın vurulacağı açıklanan Kanal İstanbul için ilk olarak Küçükçekmece’de sondaj çalışmaları başlamış bulunuyor.

Boğazdaki Gemi Trafiği Azaltılacak

Yapılacak olan proje ile İstanbul Boğazı’ndaki özellikle tehlikeli madde taşıyan gemilerin yükünün azaltılması hedefleniyor. Yapım esnasında çıkacak olan malzemeler ile de boğaza komşu denizlere adaların yapılması planlanıyor.

Güzergahın Geçtiği Noktalar Değerlenecek

Projenin detaylarının netleşmesiyle beraber kanalın geçtiği ilçelerin başına talih kuşu konduğunu söyleyebiliriz. Güzergaha en yakın ilçeler olan Avcılar, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece’de ev ve arsa fiyatlarında büyük artışlar yaşanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum