Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada’nın Düzenleyicisine Göre Kripto Paralar Ekonomi için Risk Oluşturmuyor

Bank of Canada yetkilisi, kripto para piyasasının ekonomiye olan etkisini değerlendirdi.
Kanada’nın Düzenleyicisine Göre Kripto Paralar Ekonomi için Risk Oluşturmuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bank of Canada başkan yardımcısı Paul Beaudry’ye göre, Bitcoin ve diğer kripto paralar, mevcut halleri ile finansal sistem için önemli bir risk oluşturmuyor. Finansal sistemin istikrarına dair değerlendirmede bulunan Beadry, kripto paraların oluşturduğu olası riskler sorusunu yanıtladı.

Yetkili şu anda kriptonun, finansal sistem için risk oluşturacak bir yapıda olmadığını savunuyor. Beaudry, bunun nedeninin kripto paraların finansal sisteme uzak durması olduğunu belirtti.

Yetkili şu an için risk olmamakla beraber piyasayı yakından takip ettiklerinin altını çizdi. Yatırımcıların Bitcoin’i spekülasyon yapmak için satın aldığını düşünen Beaudry, bunun ödemelerdeki etkisinin az olduğunu düşünüyor.

Ödemelerde potansiyel olarak daha büyük bir rol oynayabilecek varlıklar ve fiat para birimleri tarafından desteklenen stablecoin’ler gibi dijital varlıklar bulunuyor. Beaudry, bu varlıkların üzerinde durduklarını ifade etti.

Kanada, dünyanın en kripto dostu ülkelerinden biri ve bir Bitcoin ETF’ini onaylamada ilk sırada yer alıyor. Ülke ayrıca kripto madenciler için popüler bir bölge ve dördüncü sırada yer bulunuyor.

Kripto gelişimine ve benimsenmesine rağmen, Bank of Canada daha önce bazı şüphelerini dile getirdi. Düzenleyici kurum Mayıs ayında, Bitcoin gibi dijital varlıkların kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesine rağmen oldukça riskli bir varlık olmaya devam ettiğini vurgulamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%