Yatırım yapmaya başla!

Kanadalı Yetkililer 6 Günün Sonunda İkinci Tutuklu Michael Spavor ile Görüşebildi!

Kanadalı yetkililer, 6 günün sonunda Çin’de tutuklu olan Michael Spavor ile görüşebildi. Detaylar aşağıda;
Kanadalı Yetkililer 6 Günün Sonunda İkinci Tutuklu Michael Spavor ile Görüşebildi!

Kanada ile Çin arasındaki “tutuklu” kriziyle ilgili alınan yeni bilgilere göre girişimci Michael Spavor’un da ilk tutuklanan Michael Kovrig gibi elçilik yetkilileriyle görüşebildiği belirtildi.

Kanada Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada detay verilmese de Spavor’un konsolosluk erişimi izni aldığı ve Kanada’nın Çin Büyükelçisi John McCallum ile görüştüğü kaydedildi. Ayrıca açıklamada Kanada konsolosluk yetkililerinin kendisine ve ailesine konsolosluk hizmetleri sunmaya devam edeceği ve Bay Spavor’a daha fazla erişim arayışını sürdüreceği ifade edildi.

Sonuçta Michael Spavor ile Michael Kovrig, ABD’nin isteği üzerine Huawei CFO’sunun tutuklanması üzerine Çin’de tutuklanmış ve Pekin’in hamlesi bir nevi misilleme olarak görülmüştü.

Michael Spavor ile Michael Kovrig Tutuklama Kaldı ki Kanada vatandaşları Michael Spavor ile Michael Kovrig’in, Çin’in ulusal güvenliğini tehlikeye atan faaliyetlerde bulunmak şüpheleriyle gözaltına alındığı açıklanmıştı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Cuma günü tutuklamaların kabul edilemez olduğunu söylemiş ve hükümetin bu durumu çok ciddiye aldığını dile getirmişti.

Pazar günü yayınlanan bir röportajda da Trudeau; Çinli yetkililerle tam olarak hangi şartlar altında tutulduklarını belirlemek için görüştüklerini söylemişti.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau Tutuklu Açıklaması Kanada’nın Çin Büyükelçisi John McCallum Cuma günü ilk kez Kovrig’le buluşmuştu. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da Cuma günü yaptığı açıklamada, Çin’in iki adamı özgür bırakması gerektiğinin üzerini çizmişti. İşte tüm bu gelişmelerin ardından, devlet destekli Çinli gazete Global Times’ın bugünkü haberi dikkat çekti. Çünkü Global Times, bugünkü bir makalesinde Kanada’yla anlaşmazlık konusunda bir yükselişin geliyor olabileceğini yazdı.

Ve bu durumu; “Kanada ile mücadelesinde Çin’in, çatışmanın yükselme olasılığına karşı hazırlık yapması gerekiyor” sözleriyle aktardı.

Global Times Kanada ile Anlaşmazlık Yükselebilir Ayrıca Pekin’in çekişmeyi ciddiye alması ve uluslararası kamuoyu desteğini maksimize etmesi gerektiğini vurguladı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise verdiği röportajda Kanada’nın Çin’le ticaret bağları kurmaya devam edeceğini dile getirmişti.

Değerleri için doğru olan şeyi yapmaları gerektiğini ve Kanadalıların çıkarlarını korumaları gerektiğini söyleyen Trudeau, dengeyi doğru bir şekilde sağlamanın karmaşık hale geldiğini aktarmıştı. Dünyanın iki büyük ekonomisi arasındaki ticaret savaşının Kanada’da ve potansiyel olarak tüm dünyada istenmeyen sonuçlara yol açacağını bildiren Trudeau; “bu konuda çok endişeliyiz” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum