Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada Ukraynalılara Kapılarını Daha da Açıyor

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkenin Ukraynalı mülteciler için geçici ikamet programı açtığını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Kanada Ukraynalılara Kapılarını Daha da Açıyor
Yorum

Ukraynalılar, Rusya’nın saldırıları nedeniyle başka ülkelere göç etmeye devam ediyorlar. Savaş son yılların en hızlı Avrupalı göçüne yol açarken Kanada da Ukrayna halkının destinasyonları arasında yer alıyor.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ukraynalı mülteciler için geçici ikamet programı açıldığını duyurdu. Buna göre Ukraynalıların altı aylık vize yerine uzatılmış bir ziyaretçi vizesi programı kapsamında üç yıla kadar geçici oturuma izin verecek başvuruları alınmaya başladı.

Kanada’dan Ukraynalılara 3 Yıla Kadar Geçici Oturum Hakkı

Programın işlemeyi hızlandırdığı ve başvuru ücretlerini kaldırdığı söylendi.

Rusya’nın Ukrayna’nın ayrılıkçı bölgelerini tanımasının ardından harekete geçen ilk ülkelerden olan Kanada, 23 Şubat’ta Rusya için ilk tur ekonomik yaptırımları açıklamıştı. Ardından Kanada, Rus oligarklar ve yetkilileri kara listeye almak gibi hamlelerle yaptırımlarını genişletti.

Ukrayna’nın yanında duran Kanada, son hamlesiyle saldırı altındaki ülke halkına 3 yıla kadar geçici oturum vizesi hakkı tanıdı.

Ukraynalı işçiler, öğrenciler ve halihazırda Kanada’da bulunan ziyaretçilerin, ziyaretçi statülerini veya çalışma izinlerini üç yıla kadar uzatmak veya yeni bir çalışma veya eğitim izni için başvurabilecek.

Aynı zamanda bu başvurular ve uzatmalar için tüm normal ücretlerden feragat edilecek. Başbakan Trudeau, açıklamasında Ukraynalıların ve ailelerinin Kanada’ya mümkün olduğunca çabuk ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını da belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu