Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada’da İnsanların %60’ından Fazlası Kripto Para Ödemeleri ile İlgileniyor.

Yapılan bir araştırma Kanada’da kripto paraların her geçen gün daha da benimsendiğini gösteriyor. Detaylar haberde…
Kanada’da İnsanların %60’ından Fazlası Kripto Para Ödemeleri ile İlgileniyor.
Yorum

Kripto paralar dünyanın dört bir yanında daha popüler hale gelmeye devam ediyor. Yapılan yeni bir araştırma, bu durumun Kanada’da da hızla devam ettiğini gösteriyor. 1.000 katılımcı ile yapılan bir anket, insanların %67’sinin, önümüzdeki beş yıl içerisinde kripto ile ödeme almak istediğini ortaya çıkardı.

Çalışmada her dört katılımcıdan birinin halihazırda kripto para sahibi olduğu ve %58’lik kitle COVID-19 pandemisi ile piyasayı araştırmaya başladığı bildirildi. Katılımcıların yüzde 37’si ise yakın zamanda kripto para satın almayı düşündüğünü söyledi.

Araştırmacılar, kripto kullanan katılımcılar arasında Bitcoin ve Ethereum’un en popüler varlıklar olduğunu belirtiyor. Bu varlıklar dışında Dogecoin, Litecoin ve Cardano, Kanadalı yatırımcıların radarına takılmış görünüyor.

Kripto sahiplerinin %34’ü 18 ila 22 yaş aralığında olurken, %41’i ise 23 ila 35 yaş arasında bulunuyor. İnsanlar kripto para sahibi olsa da, belirli bir kesim ise piyasaya dair endişelerini saklı tutuyor.

Ankete göre, katılımcıların %64’ü kripto konusundaki bilgi eksikliği nedeniyle geride kalmayı tercih ediyor. Yüzde 44’ü kriptonun ortadan kaybolması korkusuna sahip olurken, %40’ı piyasa dalgalanmalarından dolayı endişe duyuyor.

ABD ve Kanada’nın da yer aldığı 9 farklı pazarda yapılan bir araştırma ise, küçük ve orta ölçekli şirketlerin ilerleyen dönemde kripto para ile ödeme kabul etme hazırlığında olduğunu ortaya koydu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%