Yatırım yapmaya başla!

Kanada’da Görülmemiş Hareket: Doktorlar Maaş Zammını Protesto Etti!

Kanada’da 500 doktor kendilerine yapılan maaş zammını protesto etti. İşte detaylar…
Kanada’da Görülmemiş Hareket: Doktorlar Maaş Zammını Protesto Etti!

Dünyanın hemen her yerinde çeşitli meslek gruplarının haklarını savunmak için protesto yürüyüşlerine tanık oluruz. Kimisi çalışma şartlarını yetersiz kimisi ise aldıkları maaşın düşük olduğunu ileri sürerek tepkilerini dile getirirler.

Kanada’da ise bu ezberi bozan bir olay yaşandı. Kanada’nın Quebec kentinde 500 doktor maaşlarına yapılan zammı protesto etti. Protestoları için öne gösterdikleri sebep ise dünyada hala insanlığın ölmediğini kanıtlar nitelikteydi. Görevleri insanı yaşatmak olan doktorlar, yine bu paralelde bir eylem gerçekleştirdiler.

‘Bizden Daha Kötü Şartlarda Olanlar Var’

Kendilerine yapılan maaş zammını protesto eden doktorlar, sektörlerindeki diğer meslek gruplarının çok daha olumsuz şartlarda çalıştığını dile getirdiler. Doktorlar kendi kazançlarının zaten iyi olduğunu belirterek, sektördeki hemşireler ve diğer sağlık çalışanlarının bu zamma daha fazla ihtiyacı olduğunu dile getirdiler.

Ayrıca kendilerine yapılan maaş zammının, vatandaşların sosyal güvenlik haklarını da olumsuz etkileyeceğini daha fazla kesintiye uğrayacaklarını söylediler. Doktorların yazmış olduğu mektupta vatandaşların son yıllarda yapılan kesintiler yüzünden hizmete ulaşmakta büyük zorluk çektikleri belirtiliyor.

Kanada’da Doktorların Kazancı Çok Yüksek

Kanada’yı doktorların en çok maaş aldığı başlıca ülkelerden biri olarak gösterebiliriz. Bir örnekle açıklamak gerekirse genel cerrahi uzmanı bir doktor ortalama 30 bin dolar maaş alıyor.

Dünya ortalamasının üzerinde kazançlarıyla dikkat çeken doktorlar yapılacak olan ücret iyileştirmesine, kendilerinden ziyade yanlarında çalışan insanların daha çok ihtiyacı olduğunu belirtiyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum