Yatırım yapmaya başla!

Kamu İşçilerinin Beklediği Müjdeli Haber Geldi!

Bir buçuk aydır süren toplu iş sözleşmelerinde sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı taraflar arasında anlaşma sağlandığını ve imzaların bugün atılacağını bildirdi. Haberin detayları şöyle...
Kamu İşçilerinin Beklediği Müjdeli Haber Geldi!

Yaklaşık 200 bin kamu çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taraflar arasında anlaşma sağlandığını ve kararın bugün saat 11:00’de Başbakan’a sunulacağını söyledi.

Bakan Müezzinoğlu müjdeli haberi dün Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Dobruca Sosyal Tesislerinde yaptığı basın toplantısı ile duyurdu. Türk-İş temsilcileri ile aralarında bir buçuk aydır süren görüşmelerde sona gelindi.

Binlerce kamu işçisini ilgilendiren müjdeli haberi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu verdi. Kamu işçilerinin rahat bir nefes almalarını isteyen Müezzinoğlu, açıklamalarıyla kamuyu bilgilendirdi.

Türk-İş sendika üyeleri ve Bakan Müezzinoğlu bir süredir yoğun bir şekilde görüşme halindeydi. Taraflar bu görüşme trafiğinin ardından uzlaşmaya vardı.

Toplu iş sözleşmesine yönelik görüşmeler Ramazan ayının içerisinde başlamıştı. Bayramdan hemen sonraki günlerde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türk-İş temsilcileri bir araya geldi ve büyük oranda anlaşma sağlandı.

Toplu iş sözleşmesinin imzaları bugün saat 11:00’de atılacak. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Bakan Müezzinoğlu Başbakanlıkta buluşacak.

Bugün saat 11:00’de taraflar Başbakan’ın karşısına çıkacak. Binlerce kamu işçisini kapsayan toplu iş sözleşmelerinin imzaları da burada atılacak. Binlerce işçi Pazartesi gününe odaklandı ve nefeslerini tutarak alınan karar hakkında açıklama bekliyor. Anlaşmanın detaylarını Başbakan Binali Yıldırım açıklayacak. Bunun da Bakanlar Kurulu öncesinde düzenlenecek toplantıda yapılması tahmin ediliyor.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, tüm taraflara teşekkür ederek anlaşmanın sağlanmasındaki memnuniyetini dile getirdi.

Müezzinoğlu, Maliye Bakanı ve hükümete teşekkür etti. Alınan kararın işçileri korumaya ve enflasyon karşısında ezdirmemeye yönelik olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, taraflar arasındaki %90’a varan anlaşmanın, Başbakanın devreye girmesiyle %100’e tamamlandığını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum