Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu İhalelerine Fesat Karıştıran 5 Şirkete Soruşturma

Rekabet Kurulu, kamu ihalelerinde birlikte hareket ettiği gerekçesiyle kimya sektöründen 5 şirkete soruşturma açtı. İşte detaylar;
Kamu İhalelerine Fesat Karıştıran 5 Şirkete Soruşturma
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, kimya sektöründeki şirketlerin kamu ihalelerine fesat karıştırdığı iddiasıyla harekete geçti. Yapılan açıklamada, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi için soruşturma açıldığı bildirildi.

Kurul, Koruma Klor Alkali Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2S Kimya Arıtma Tarım İnşaat Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş., Aykimsan Hiçyılmaz Kimyasal Ürünler İnşaat Gıda Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd Şti, Irmak Kimya Sanayi ve Turizm Nakliyat Tarım Ürünleri ve Geri Dönüşüm Ticaret Ltd Şti, Süleyman Kimya Arıtım İnşaat Nakliye ve Tehlikeli Madde Danışmanlığı Hizmetleri Sanayi Ticaret Ltd Şti olmak üzere toplamda 5 şirket için soruşturma başlattı.

Soruşturmada, adı geçen şirketlerin belirli kamu ihalelerinde fiyat teklifi verilmesi ve yaklaşık maliyetin belirlenmesi aşamalarında danışıklı davranıp davranmadıkları incelenecek.

Koruma Klor’a İkinci Soruşturma

Ayrıca açıklamaya göre Koruma Klor Alkali Sanayi ve Ticaret A.Ş., ikinci kez soruşturma kapsamına alındı. Şirket, klor alkali ürünleri sektöründe yer alan rakiplerinin faaliyetlerini zora sokucu ve dışlayıcı nitelikte davranışları gerekçesiyle incelemeye alınmıştı.

Söz konusu incelemenin sonuca bağlandığı söylenen açıklamada, karara bağlanan ön araştırmaya göre firma hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği duyuruldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.