Yatırım yapmaya başla!

Kamu Bankalarından Konut Kredisinde Yapılandırma Müjdesi!

Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank’tan konut kredisi kullanan müşterilerin borcu, %0,99 faizle yeniden yapılandırılacak. Uygulamanın 1 Ekim’den itibaren başlayacağı bildirildi.
Kamu Bankalarından Konut Kredisinde Yapılandırma Müjdesi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Temmuz ve Eylül aylarında politika faiz oranında indirim uygulamasının ardından özel ve kamu bankaları da üzerlerine düşeni yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmişti. Yapılan indirim sektörün yeniden canlanması adına büyük fayda sağlarken az önce açıklanan bir haber kredileri düşük faizden almayan müşterileri sevindirdi.

Üç kamu bankasından yapılan ortak açıklamaya göre söz konusu indirimden önce konut kredisi kullanmış ve mevcut bakiyesi 500.000 TL’nin altında olan müşteriler yeniden yapılandırma imkanından faydalanabilecek.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank mevcut bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine aylık %0,99 faiz oranıyla kredilerini yapılandırma imkanı sağlayacak.

Konut KredisiTemmuz ayında Merkez Bankası’nın 425 baz puanlık faiz indirimi uygulamasından sonra Ağustos’ta kamu bankalarından kredi faiz oranlarının düşünüldüğüne dair açıklamalar gelmeye başladı. Ziraat bankası 500 bin liraya kadar olan, 180 ay vadeli konut kredisi faiz oranını %0,99 seviyesine çekmişti.

Halkbank ve Vakıfbank da buna eşlik ederken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak faiz indirimi ile birlikte Türkiye’nin farklı bir iklime girdiğini ve sektörün canlanacağını söylemişti. Nitekim Merkez Bankası’nın faiz indirimi açıklamasından sonra birçok ekonomist bunun tek başına yeterli olamayacağını ve diğer faiz türlerinde de indirim yapılması gerektiğini söylemişti.

Söz konusu indirimden önce kredi kullananlar da %0,99 oranında yararlanabilecek.

Kamu Bankaları Konut KredisiGeçtiğimiz aylarda kredi kullanan müşterileri sevindirecek açıklamada; “Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili banka şubelerine başvurması gerekmekte olup 500 bin liranın altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0,99 oranından, 500 bin lira üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.” bilgisine yer verildi.

Bu sayede müşterilerin yükünün hafifletilmesi ve son aylarda durma noktasına gelen inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesi hedefleniyor. Söz konusu uygulamanın 1 Ekim’den itibaren uygulanmaya başlanacağı duyuruldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum