Yatırım yapmaya başla!

Kamboçya’da Bulunan Saklı Cennet: “Song Saa”

Kamboçya’da Bulunan Saklı Cennet: “Song Saa”

Oldukça özel bir tatil mekanıyla daha karşınızdayız. Kamboçya’nın bakir doğasında bulunan bu ada, bir başarının özeti. Bakmasını bilen için doğa, şüphesiz her haliyle güzeldir. Yeter ki kimyasını bozmadan dokunmasını bilelim. Sizlere sunacağımız hikayenin baş karakterleri bunu başarabilenlerden. Burayı diğerlerinden daha özel yapan şey de bu.

Kamboçya, Asya’nın güneydoğu sahillerine açılan kapıdır. Çeşitli toplumların boyunduruğu altında yaşayan Kamboçyalılar, turizme ayrı bir önem verir. Khmer İmparatorluğu’nun yaşadığı bu topraklar, irili ufaklı birçok adaya da ev sahipliği yapıyor. Buralar; Asya kültürü, el değmemiş doğası, endemik bitki ve hayvan türleriyle yaz içinde birçok turisti kendine çeker. Song Saa isimli saklı cennet de öyle bir yer, fakat çok daha özel. Onu farklı ve bu denli özel kılan hikayeyi merak etmiş olmalısınız. Dilerseniz, birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda Kamboçya’da bulunan saklı cennet!

Song Saa Private Island’ın Yaratıcıları

Song Saa Private Island'ın YaratıcılarıYazımıza, bazı zorunluluklar nedeniyle 2005 yılında New York’tan Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e taşınmak zorunda kalan bir çiftin hikayesini anlatarak başlayacağız. İsimleri Rory Koulmandas Hunter ile Melita Koulmandas Hunter olan bu çift, mesleki zorunluluklarını Kamboçya’da tamamladıktan sonra New York’a dönmeyi planlıyorlardı. Ancak işler umdukları şekilde gelişmedi. Kamboçya’nın yerlileri tarafından çok sevilen çifte, oldukça ilgi çekici bir teklif yapıldı. Teklif, Kamboçya’da bulunan bir adaydı. Bunun neticesinde Hunter çifti, yalnızca 15.000 dolar ödeyerek bu adayı satın aldı, daha doğrusu 99 yıllığına kiraladı.

Song Saa Private Island'ın YaratıcılarıAncak çiftin masrafları bu kadarla sınırlı kalmadı. Nitekim Rory Koulmandas Hunter ile Melita Koulmandas Hunter’in sahipliğinden önce burası yabani ağaç topluluğundan ibaret, sıradan bir adaydı. Üzerinde uzun zaman düşündükten sonra, burayı cennet gibi bir yere dönüştürmeye karar veren çift, Song Saa olarak isimlendirdikleri adayı kusursuz bir şekilde tasarladı. Yani, birazdan göreceğiniz ada, sadece 15.000 dolara satın alınmış ve girişimci çift tarafından doğayla iç içe harikulade bir tatil mekanı haline dönüştürülmüştür.

Song Saa Private Island’ın Konuklarına Sunduğu İnanılmaz Olanaklar

Song Saa Private Island'ın Konuklarına Sunduğu İnanılmaz OlanaklarSong Saa’yı, adeta cennetten bir köşe haline getiren Hunter çifti, bu mekandaki her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünmüş ve öyle tasarlamış. Nihayetinde, resimlerde de görmüş olduğunuz; 27 etkileyici villa ortaya çıkmıştır. Hem otantik hem de modern unsurlara yer verilerek dizayn edilmiş villaların dış tasarımında ise yerel Kamboçya evlerinin özelliklerinden izler görüyoruz. Sihanoukville Havaalanı’na sadece 35 kilometre uzaklıkta olan bu ada, bulunduğu konum itibariyle de kolay ulaşım olanakları sunuyor. Bu sebepten dolayı da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Song Saa Private Island'ın Konuklarına Sunduğu İnanılmaz OlanaklarDalga sesleri ve egzotik kuşların şarkıları eşliğinde ayaklarınızı tertemiz sulara doğru uzatıp hem bedenen hem ruhen dinlenebileceğiniz bu mekanda kalmak için ödemeniz gereken gecelik ücret 869 dolardır. Ayrıca Song Saa villalarını satın alabilme şansınızın olduğunu da belirtelim! Nitekim böyle olağanüstü bir adada yaşamak isteyen sayısız kişi olduğundan eminim ve bu kişilerden biri de kesinlikle benim! Kamboçya dağlarının ve denizinin nefes kesici manzaralarını gözler önüne seren villaların fiyatları ise 600.000 dolar ila 1.75 milyon dolar arasında değişiyor.

Peki, Song Saa Private Island hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Dünyanın en huzur verici yerleri arasında gösterilecek bu adada bir günlük de olsa kalmak istemez miydiniz? Song Saa villalarından satın almak isteyip istemeyeceğinizi sormuyorum bile! Zira, cennetten bir köşe olan adaya hayır diyecek birisi tanımıyorum, peki ya siz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum