Yatırım yapmaya başla!

213 Milyar Dolarlık Bütçe Öneren Kaliforniya Valisi Newsom’dan Kaçınılmaz Resesyon Uyarısı!

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, Perşembe günü yayınlanan revize edilmiş bütçesinde gelecek mali yıl için 213.5 milyar dolarlık rekor bir harcama planı önerdi.
213 Milyar Dolarlık Bütçe Öneren Kaliforniya Valisi Newsom’dan Kaçınılmaz Resesyon Uyarısı!

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, Perşembe günü yayınlanan revize edilmiş devlet bütçesinde gelecek mali yıl için 213.5 milyar dolarlık rekor bir harcama planı önerdi. Rakamın Ocak ayı bütçesine göre yüzde 2 artış göstermesi dikkat çekti.

Ülkedeki belgesiz göçmenlerin sağlık hizmetlerini finanse etmek için para içeren bütçnine, aynı zamanda konut üretiminin eyalet çapında artmasına yardımcı olmak için 1.75 milyar dolar ve evsizlikle savaşmak için 1 milyar dolar daha kapsadığı görüldü. Öneride ayrıca eyaletin kara gün parası için ekstra 1.2 milyar dolarlık para yatırılması ve rezervin 2019-2020 mali yılında 16.5 milyar dolara getirilmesi teklif edildi.

Bunların yanında Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, kaçınılmaz bir resesyon için hazır olunması gerektiğini de söyledi.

 Kaliforniya Valisi Gavin Newsom Resesyon Hazırlıklı Olunmalı Newsom gelecek krizin potansiyel olarak üç yıllık gelirleri vurarak 70 milyar dolar ile sonuçlanabileceğini öngörerek; “hepimizin hatırlaması gereken şey, şu anda gelecekteki bir resesyon manzarasını modellediğimiz ki bu resesyon 2007’den daha ılımlı fakat 2001 krizinden daha yoğun bir durgunluk” dedi. Mevcut ekonomik genişlemenin 10 yaşında olduğunu ve endişe hissettiklerini de belirten Newson, son 48 ila 72 saatte finansal piyasaların görünümle ilgili bazı endişelere yol açtığını bildirdi.

“Bu konuda tedbirli davranıyoruz ve bütçe ile planlama stratejilerimiz makul çünkü dalgalanmalar gerçek” diyen Newsom, Ocak ayındaki ilk bütçe açıklamasında da benzer endişelerinden bahsetmişti.

 Kaliforniya Valisi Gavin Newsom Bütçe Tedbirli Davranıyoruz Selefi Jerry Brown, görevi 2011 yılında Kaliforniya hala resesyon sonrası toparlanmaya çalışırken almış ve 27 milyar dolarlık bir açık ile karşılaşmıştı. Newsom da Perşembe günkü açıklamasında revize edilmiş bütçesinin bütçe esnekliği oluşturmak ve bunun yanında eyaletin finanse edilmemiş yükümlülüklerini ödemek için 15 milyar doları kenara ayırdığını söyledi. Bu arada Temmuz 2019’da başlayacak mali yıl bütçesinin, 19 ila 25 yaş arasındakiler için Medi-Cal programını genişletmek için Ocak’ta önerilen finansmanı da koruduğu hatırlatıldı.

Newsom’un Ocak ayı planı, belgesiz göçmenleri kapsayacak şekilde sağlık hizmetlerinin genişletilmesinin maliyetinin yaklaşık 260 milyon dolar olacağını tahmin ediyordu.

 Kaliforniya Valisi Gavin Newsom Bütçe Evsiz Konut Krizi Göçmen Odakları Bütçe Newsom’un Ocak ayında konut üretimini artırmak için açıkladığı 1.75 milyar dolarlık yatırımını da sürdürdü. Fakat Mayıs revizyonunda, karma gelirli konut inşa etmenin önündeki engelleri kaldırmak için olan programlar üzerindeki 500 milyon dolara yeniden odaklandı.

Evsiz krizi için harcamaları da iki katına çıkarmayı amaçlayan Newsom’un revize edilen bütçesine göre eyalet evsizler için 1 milyar dolar harcamayı planladığını açıkladı. Newsom; “Bu evsiz meselesi kontrolden çıktı. Evsiz meselesi, konut meselesi gibi bir krizdir. Kaliforniya eyaletinde bir lekedir. Bu evsiz meselesi haklı olarak eyaletin her yerindeki insanlar için en üst düzeydedir.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum