Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kakao Blockchain Operasyonlarını Singapur’a Taşıyor

Güney Koreli internet şirketi rekabette geri kalmak istemiyor.
Kakao Blockchain Operasyonlarını Singapur’a Taşıyor

Blockchain endüstrisi her geçen gün daha büyük bir topluluk haline gelmeye devam ediyor. Güney Kore merkezli internet şirketi Kakao, blockchain üzerinde faaliyetleri olan bir firma olarak biliniyor. Şirketin ülkedeki operasyonlarını Singapur’a genişleteceği bildirildi.

Kakao, şehir devletinde iki yeni blok zinciri tabanlı Klaytn Vakfı ve Krust’ı kurdu. Klaytn Vakfı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Krust ise blok zincir teknolojisinin benimsenmesi için küresel bir hızlandırıcı olarak hizmet veriyor.

Kakao, Singapur’daki Klaytn blok zinciri projesinin geniş tabanlı entegrasyonunu sağlamak için her iki kuruluşu da kullanmayı planlıyor. Vakıf geçtiğimiz günlerde düzenlenen lansmanda, Klaytn ağını genişletmek için proaktif ve sistematik olarak çalışacağını açıklamıştı.

Şirketin Singapur hamlesi, Kakao’nun hizmet bakım amaçları için kullanılan bir iyileştirme rezerv fonunu da içeren 300 milyon dolarlık fon tarafından destekleniyor. Kakao son dönemde Güney Kore piyasasındaki yükselişi ile dikkat çekiyor.

Şirket yakın zamanda Güney Kore’nin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesinin pilot uygulaması için bir teklif sunmuştu. isan ayında, blockchain geliştirme ekibi ConsenSys, olası bir CBDC pilotu için Kakao’nun Klaytn ağının özel bir versiyonunu geliştirmeye başladı.

Kore Merkez Bankası’nın Ağustos ayının sonlarında CBDC pilot uygulaması için bir teknoloji ortağı seçmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum