Yatırım yapmaya başla!

Mazda 3’ün Geleceği Kai Concept’te Saklı Olabilir!

Mazda'nın Kai Concept ile gelecekteki Mazda 3'ün yansımalarını görüyoruz. Dış yapısının güzel olması dışında Kai'de ilk yeni nesil SkyActiv motor kullanılacak!
Mazda 3’ün Geleceği Kai Concept’te Saklı Olabilir!

Sakin giden ancak tek bir yaptığıyla ortalığı sallayan bir firma varsa o da Mazda dır. Japon temsilcisi Skyactiv ünitesine yaptığı ve yapacağı geliştirmeler ile uzun yıllar boyunca atmosferiğin hayatımızda olacağını savunmuştu. Geçenlerde ise Vision modellerinde tekrar canlandıracağı Wankel motoru güne damga vurmuştu. Gelelim modellerinde neler yapıyor ve bu sene Cenevre Otomobil Fuarı’na ne getirdi!

Kai konseptini bir süredir duyuyorduk. Yapı olarak da Mazda 3’ün son neslini temsil ediyordu. Avrupa yüzünü taşıyan yeni konsept aynı zamanda istenilen toprağa da basmış oldu. Tokyo Motor Show‘un yıldızı olsa da Mazda’nın aracını hangi yöne çekeceği meçhuldü. Ancak son gösterimle taşlar yerine oturmuş gibi gözüküyor.

Kai’ye insalara nasıl bakacağı iyi öğretilmiş.

Vision modeller üzerinden gidilen yeni yapıda,
keskinlik esas alınmış.

Sert bakışların mimarı far yapısı, güncel modellerinkine benziyor.

Kai’nin ızgara kısmını olabildiğince geniş ve altın gen yapıda görüyoruz.

Mazda’dan tertemiz bir çalışma görüyoruz!

3 Serisine uyarladığımız konseptin biraz daha aks mesafesinin uzun olduğu göze çarpıyor.

Profilden bakıldığında boyutsal olarak da iyileştirilmeler yapılmış.

En sportif hatchback olacak kadar havalı duran Kai’nin arka kısmında kullanılan grafikler de ilgi çekici.

Alfa modellerine benzeyen far yapısına karşı büyük bir difüzör kullanılmış.

Tahmin ediyoruz ki Japon firmanın bünyesinde hazırladığı teknolojik paketleri Kai yani yeni nesil Mazda 3 için saklıyor olabilir. Bunlardan tabi ki en hevesle beklediğimiz kısmı yeni nesil SkyActiv ünitesi. Ve yanında yüksek ihtimal hibrit desteği ile gelecek.

İç mimarisi hakkında şu an verilen bir görsel yok. En kısa zamanda gönderilecektir. C segmentin dizginlerini bırakmayan Mazda, 2018 yeni 6 ile premiumun sınırlarını belirlemeye gönderilmişti. Yavaş ve etkileyici hareketlerin firması Mazda, modelleri üzerinden nasıl iş yapacağını zekice hesaplayan bir kuruluş. Kai konseptin veya yeni jenerasyon 3 hakkında gelecek detaylardan anında sizleri bilgilendireceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum