Yatırım yapmaya başla!

Kahve Yapabilen Akıllı Telefon Kılıfı Mokase ile Tanışın!Haddinden pahalı ürünler tanıtıldıklarında “çay koyabiliyor mu? ya da “yemek de yapabiliyor mu?” gibi tepkiler verildiğini duymuş olabilir, hatta bazılarında sizler de bu soruları yöneltmiş olabilirsiniz. Özellikle de akıllı telefon dünyasının amiral gemileri, oldukça pahalı fiyatlarıyla bu tarz tepkilerin odak noktaları haline geliyorlar.

Belki de meydana getirilen bu buluş, artık bu tarz soruları ortadan kaldırabilir. Çünkü artık akıllı telefonlar kahve yapabilecekler. Şimdilik birbirinin benzeri modeller piyasaya sürülüyor olsa da Android telefonlu iPhone kılıfı gibi bazı eklentiler, bu cihazlarımızı çok daha akıllı ve şık hale getiriyorlar. Önceleri sahip olduğumuz telefonları korumakla görevli olan kılıfları seçerken, sadece şık görüntüsünü baz alıyorduk. Fakat teknoloji, artık akıllı telefonlardan, kılıflarına ve aksesuarlarına da sıçradı.

Artık kılıf seçerken teknolojik özelliklerini de dikkate alıyorduk. Bu kılıflardan bazıları taşınabilir şarj cihazı görevi görebiliyor, bazıları güneş enerjisinden yararlanarak uzun ömürlü kullanıma olanak tanıyor bazıları ise halihazırda birçok işlevi gerçekleştirebildiğimiz bu cihazları çok daha akıllı hale getiriyorlardı. Gitgide aksesuar olmanın dışına çıkan kılıflar, Mokase ile farklı bir boyuta ulaşıyorlar.

Dünyanın ilk kahve yapabilen akıllı telefon kılıfı olan Mokase, tek tuşla ve anında espressonuzu hazırlayabiliyor. Güne kahvesiz başlayamayanlar ya da her daim kafeine ihtiyaç duyanlar için eşsiz bir buluş olan Mokase, sıradan bir kılıftan daha çok, tabiri caizse minyatür bir kahve makinesi olarak karşımıza geliyor.

Kendi içerisinde bir bataryaya ve özel bir kapsüle sahip olan bu akıllı telefon kılıfı; kapsül içerisine su doldurduğunuz takdirde, sadece birkaç saniye içerisinde kahvenizi hazırlayabiliyor. Uygulamasına tek tıkla saniyeler içerisinde 25 ml espresso meydana getiren bu kılıf, şimdilik Kickstarter üzerinden bağış toplayan benzersiz bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyanın kahve yapabilen ilk akıllı telefon kılıfı Mokase, gereken bağışı toplayabildiği takdirde akıllı telefonlarımızı çok daha etkileyici hale getiren bir aksesuar olarak piyasadaki yerini alacak. Şu anda sadece 25 ml espresso ile sınırlı olsa da bakarsınız bu buluş daha da geliştirilip Türk kahvesi yapacak hale bile getirilebilir. Peki, tamamıyla benzersiz bir icat olan Mokase hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum