Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kahve Dükkanlarında Uyulması Gereken 5 Kural

Kahve Dükkanlarında Uyulması Gereken 5 Kural

Birçok insanın neredeyse her gün gittiği kahve dükkanlarında, yazılı olmayan ancak herkes tarafından uygulanması beklenen kurallar olduğunu biliyor musunuz? Aslında herkes bu kurallara uymakta ancak ne olduklarını tam anlamıyla bilememektedir. Kahve dükkanları, sürekli olarak oturduğunuz kafelerden biraz daha farklıdır. Nasıl mı? Kafelerde insanlar, telefonla konuşmanıza veya ne kadar yüksek sesle sohbet ettiğinize takılmaz. Çünkü içerideki herkes bunu yapıyordur. Fakat kahve dükkanlarında insanlar, birbirine saygı gösterme ihtiyacı duyarlar. Başkalarının da tıpkı onlar gibi kahvesini içip, dizüstü bilgisayarlarında veya tabletlerinde ilgilendikleri şeylere sessiz ve sakin bir şekilde bakınmak istediklerini bilirler. Sizin de kahve dükkanlarını tercih etme sebeplerinizden bir tanesi, daha huzurlu ve sakin olması değil mi?

Duvarda yazılı olmasa da kahve dükkanlarında uyulması gereken kurallara gelin birlikte göz atalım:

Telefonla Konuşabilirsiniz Fakat…

Telefonla Konuşabilirsiniz Fakat…Uzun ve sesli bir şekilde görüşme yapmak zorunda kalacağınızı hissederseniz, kahve dükkanının dışında konuşmanız gerekmektedir. Çünkü bu dükkanlar çok büyük bir iç mekana sahip olmadığı için herkes, konuşmanıza istemeden de olsa tanıklık eder. Aynı zamanda, sadece kahvesini içip internetten işlerini halleden veya ders çalışmak için gelen insanları da rahatsız etmemiş olursunuz. Eğer 1 dakika gibi kısa süreli konuşmalar yapacaksanız, dışarı çıkmanıza gerek yoktur. Ancak ses tonunuzu ve vücut dilinizi iyi ayarlamalısınız ki tüm insanların dikkatlerini üzerinize çekmemelisiniz.

Çok Fazla Yer Kaplamayın.

Çok Fazla Yer Kaplamayın.Kahve dükkanları genelde, büyük iç hacimlere sahip değildir. Masaların boyutları ise en fazla 2 veya 3 kişinin sığacağı şekildedir. Hele ki masanın üzerine kitaplar, çalışma kağıtları veya dizüstü bilgisayarlar konulduğunda bu sayı, maksimum 2 olabilir. Kahve dükkanları 5-6 arkadaş bir araya gelindiğinde oturulacak uygun yerlerden bir tanesi değildir. Ne kadar az yer kaplarsanız, çevrenizdeki insanlar da bir o kadar memnun olurlar.

İçecek Bir Şeyler Alın.

İçecek Bir Şeyler Alın.Kimse kara kaşınız ve kara gözünüz için orada saatlerce oturmanıza izin vermeyecektir. Evet, dikkat çekmeden uzun süre boyunca oturabileceğiniz bazı kurumsallaşmış yerler var fakat kahve dükkanlarında içecek almak, bir nezaket kuralı olarak görülür. Su dahi olsa bir şeyler almanız iyi olacaktır. En azından diğer insanlar tarafından ayıplanmamış olursunuz.

Çocuklarınızın Etrafta Terör Estirmesine Müsaade Etmeyin.

Çocuklarınızın Etrafta Terör Estirmesine Müsaade Etmeyin.Ailecek kahve dükkanına gidenler, çocuklarının parklarda veya başka yerlerde olduğu gibi rahatça hareket etmelerine müsaade etmemelilerdir. Düşünsenize rahatlamak için oturduğunuz ve kahvenizi yudumlarken bir şeyler okuduğunuz yerde, ufak çocuklar tarafından rahatsız ediliyorsunuz. Sürekli olarak bağırıp, koşturuyorlar… Çocukları her ne kadar çok sevseniz de bu, rahatsız olmayacağınız anlama gelmez.

Ne İstediğinize Henüz Karar Vermediyseniz Sıranızı Arkanızdaki Kişiye Verebilirsiniz.

Ne İstediğinize Henüz Karar Vermediyseniz Sıranızı Arkanızdaki Kişiye Verebilirsiniz.Kahve dükkanlarında genel olarak onlarca içecek bulunmakta. Haliyle bu durum da karar vermeyi oldukça zorlaştırıyor. “Sıra bana gelene kadar karar veririm ne de olsa” diye düşünmeyin. Ne sipariş vereceğinize karar verdikten sonra sıraya girmek, çok daha mantıklı bir hareket sayılır. Eğer sıra size gelmiş ve siz hala karar verememişseniz, arkanızdaki kişiyle yer değiştirebilirsiniz.

Kahve dükkanları birçok insan için sığınak, yalnızlık kalesi ve sakinleşme yeri olarak görülür. Sadece taze kahve kokusunu sevdiği için buraları ziyaret eden insanlar dahi mevcuttur. Hal böyleyken tabii, ister istemez birkaç tane nezaket kuralı da ortaya çıkıyor. Kimse bunları bilmez, sadece gerektiği şekilde hareket eder. Bu davranışları aksi yönde hareket eden insanlar ise direkt olarak ortamda istenmeyen kişiye dönüşürler. Yukarıda yazanların yanı sıra, çalışanlar ile aranızı daima iyi tutmaya çalışabilirsiniz. Güler yüzlü ve kibar olmanın, size servis esnasında daha kaliteli bir sunum sağlayacağından emin olabilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum