Yatırım yapmaya başla!

Kahire’de Kaza Yapan Lamborghini Huracan İkiye Bölündü!

Mısır'da heyecanlı bir genç sürücü Lamborghini Huracan'ın gücünü hesap edememiş olacak ki yüz binlerce dolar eden spor modeli ikiye bölmeyi başarmış!
Kahire’de Kaza Yapan Lamborghini Huracan İkiye Bölündü!

Süper spor araba kazalarına bir yenisi daha eklendi. Hızlı araçlar içerisinden en son kaza Subaru WRX ile yapılmıştı ve Japon modelin motoru, egzoz sistemiyle birlikte dışarı fırlamıştı. Nedeni yine hızdı ve sonucu her zamanki gibi kötü sonuçlandı. Huracan kazasında detaylar çok bilinmese de resimlerden nedenini öğrenmek zor değil.

En başta dünyada milyarlarca insan bir süper spor hız otomobiline binmemiş olsa da mantıken güçleriyle neler yapabileceğini biliyoruz. Zira Aventador, Porsche 911 GT2 veya satılığa çıkan yeşil LaFerrari 20 saniye civarlarında 200 km hıza gelebiliyor. Yani bir şekilde yüksek hızda kaza kaçınılmaz demek…

Görüntülerin aynısını İtalya’da kaza yapan ve iki ayrılan R8‘de rastlamıştık.

Eski kasa bir VW Transporter ile çarpışan Audi, feci şekilde ikiye ayrılmıştı. Artı, yol zemini çarpışma için uygundu. Avusturya sınırında olan olayda, kimse ölmemiş olsa da R8’in o halini gördükten sonra sürücünün yaralanması bile mucize gelmişti.

Kahire’deki Lamborghini kaza vakası, yine ikiye bölünme şeklinde olmuş.

Başta sürücünün birkaç sıyrıkla atlattığını söyleyelim. Ancak sağ tarafı yok olan Huracan’ın yolcu koltuğunda birisinin oturmamış olması, büyük şans. Tahminlere göre Lamborghini ile yol alan şahıs, geniş asfalt üzerinde top speed süratine yakın seyrediyordu. Kontrolün kaybedilmesi için de bilerek, ibreler yukarıdayken ani direksiyon hamlesi yapılmış gözüküyor.

Mısır/Kahire kazasının yaşandığı yol düz ve araçla oynamada müsait. Çoğu zaman burada tehlikeli hareketler yapılıyormuş. Aynı Arabistan gençlerinin yaptığı gibi 200 km/h hızda el freni çekerek spin attırma, iki teker üzerine kaldırma vb. sonu ölümcül bitebilecek hareketler, Huracan ile de gerçekleştirilmek istenmiş olabilir.

Sarı Huracan Mısır için de çok ucuz bir araba değil. Fiyatları 1.5 milyon riyal (400.000 dolar). Son olarak arka motor bölümden ayrılan Lambo, direkt olarak hurdalığa götürülecek. Şunu fark ediyoruz ki Audi R8 kazasında olanın aynısı Huracan’a olmuş. Kopma, sürücü koltuğunun arkasından ayrılarak gerçekleşmiş. Kaza için siz ne yorum yaparsınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum