Yatırım yapmaya başla!

Kadınlar Artık Daha Az Çalışacak! Peki, Şartlar Neler?

Hükümet gece çalışan kadınlar için milat sayılacak bir düzenlemeye imza attı. Yapılan değişiklik ile gece çalışan kadınların, çalışma şartlarında önemli değişikliklere gidildi. İşte detaylar…
Kadınlar Artık Daha Az Çalışacak! Peki, Şartlar Neler?

Bilindiği üzere kadınlar artık iş hayatının hemen her alanında yer alıyor. Çalışan kadınların oranı gün geçtikçe artıyor olmasına rağmen bu oranın hala istenen seviyede olmadığı bilinen bir gerçek. Bu oranın düşük olmasının sebepleri arasında kadınların erken evlenme ve çocuk sahibi olmalarını, geçmişte kızların okula gönderilmemesi gibi faktörleri gösterebiliriz. Yapılan yeni düzenleme, gece çalışan kadınların, çalışma şartlarında önemli değişiklikler içeriyor.

Sabah’ın haberine göre kadınların gece mesaisinde en fazla 7.5 saat çalışabileceği belirtildi. Ayrıca bu saatlerde çalışan kadınların, evlerinden araçlar ile getirilip götürüleceği de düzenlemede yer alan hususlar arasında gösteriliyor.

Sağlık Raporu Olmazsa Olmaz

Sağlık Raporu Olmazsa Olmaz

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklama ile kadınların gece çalışma saatlerinde iyileştirmelere gidildiğini belirtti. Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, “Kadınların gece çalıştırılabilmeleri için işe başlamadan önce çalışmalarında sakınca olmadığına yönelik sağlık raporu alınması gerekiyor. Çalışanın özel durumu, işyerinde maruz kalınan sağlık ve güvenlik risklerini de dikkate alarak işyeri hekimince belirlenen düzenli aralıklarla sağlık muayenelerinin yapılması sağlanmalı” ifadelerine yer verdi.

Çalışma Bakanlığı’nın verilerine göre istihdamda da son yıllarda önemli gelişmelerin yaşandığı görülüyor. Ev kadınlarının tamamının sigortalı olması için çalışmaların sürdüğü belirtilirken, 2005 yılında yüzde 21 olan kadın istihdamının bugün yüzde 28’e kadar yükseldiği açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum