Yatırım yapmaya başla!

Kadın Kasap İşini Sosyal Medya Kullanımı Sayesinde Nasıl Büyüttü?

Sosyal medyayı nasıl kullanacağını bilen kadın kasap, 10.000 euro kredi ile başlattığı girişimini, yılda 350.000 euro kazanan başarılı bir şirkete dönüştürdü. İşte detaylar...
Kadın Kasap İşini Sosyal Medya Kullanımı Sayesinde Nasıl Büyüttü?

Sosyal medyanın hayatın bir parçası haline geldiği çağımızda, bu mecraların girişimciler için ne kadar önem taşıdığını da biliyoruz diye düşünüyorum! Sonuçta; sosyal medya platformlarını aktif ve doğru bir şekilde kullanan girişimcilerle diğerlerinin aralarındaki açık ara farka sürekli tanıklık ediyoruz.

Hatta öyle bir noktaya geldik ki ünlü ve zengin isimler bile sosyal medya üzerinden daha fazla para kazanmanın peşine düşmüş durumda! Örneğin; Instagram’da gönderi başına binlerce dolar kazanan sosyetik kişilikler gibi! Anlayacağınız; akıllıca kullanıldığında sosyal medya gerçekten iyi bir araç! Şimdi tanışacağınız kadın kasap da bu gerçeğin farkında olarak kazancını yılda 350.000 euroya çıkartmayı başarmış! Karşınızda işini tutkuyla yaptığını söyleyen başarılı girişimci Charlotte Mitchell!

29 yaşındaki Charlotte Mitchell, bugünkü kazancının % 40’ının sosyal medya hesapları sayesinde geldiğini belirtiyor.

 Yıllık kazancının % 40’ı sosyal medya hesaplarından geliyor

Newcastle’da bir cadde üzerinde dükkanı olan kadın kasap, girişimini startuplara verilen 10.000 euroluk bir kredi ile başlatmış. Kasaplıkla ise Londra’da katıldığı bir kursun ardından ilgilenmiş. Girişimcilikle ilgili hiçbir bilgisi olmamasına rağmen kendi işinin patronu olmaya karar veren genç kadın, Newcastle’da karşısına çıkan boş bir dükkanı kiralamakla bu yoldaki ilk adımını atmış.

York Üniversitesi’nde teoloji üzerine eğitim alan genç kadın, işini kurduktan sonra sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmayı da ihmal etmemiş.

#haveagreatday

Charlotte’s Butchery (@girlbutcher)’in paylaştığı bir gönderi ()

Girlbutcher adıyla açtığı Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını işini büyütmek için kullanan girişimci, sanal ortamdaki varlığının başarısının üzerindeki etkisini vurguluyor. Hesaplarla kendisinin ilgilendiğini söyleyen Charlotte, sosyal medya sayesinde müşterileriyle daha kolay iletişime geçiyor.

Gelen yorumlara ve taleplere göre hareket eden girişimci, sosyal medyayı işini büyütmek için kullanmak isteyenlere de bazı önerilerde bulunuyor. Bu öneriler;

Niceliğe değil niteliğe önem verin! Günde en fazla iki tane gönderi paylaşın. Ayrıca müşterilerinizi sıkmamak için bazen paylaşımlarınıza ara verin!

Charlotte girişimcilere sosyal medya kullanımı hakkında tavsiyeler veriyor

Gönderilerinizi kendiniz düzenleyin! Aynı paylaşımı farklı platformlarda yapmayın. Örneğin; Instagram’da görselliği ön plana çıkartın. Daha çok müşteriye ulaşmak istediğiniz zamanlarda Facebook’u kullanın. Twitter’ı ise kısa süreli kampanyalarınızı yaymak için kullanın.

Müşterilerinizin mesajlarına mutlaka cevap verin ve onların paylaşımlarınıza nasıl tepki verdiklerini dikkate alın.

#bbq #jamo3000 #burger

Charlotte's Butchery (@girlbutcher)'in paylaştığı bir gönderi ()

Müşterilerinizin işletmeniz hakkında bildiği şeyleri paylaşarak zaman kaybetmeyin. Her paylaşımınızın bir amacı ve niteliği olsun. Ayrıca takipçi sayınızı arttırmak için uygun hashtagler kullanın.

Sonuçta; 10 bin euro kredi ile işe başlayan girişimci şu anda yılda 350.000 euro kazanıyor. Ve başarısını işini tutkuyla yapmasının yanı sıra sosyal medyayı aktif kullanmasına bağlıyor. Kaldı ki siz de kendinizi geleceğin başarılı girişimcilerinden biri olarak görmek istiyorsanız, Charlotte’nin söylediklerine kulak vermelisiniz diyerek şimdiden bol şans dilerim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum