Yatırım yapmaya başla!

Kadın Girişimcileri Desteklemek İngiltere Ekonomisine 250 Milyar Sterlin Katabilir

Dünya Kadınlar Günü'nde yayınlanan rapor, İngiliz girişimcilik alanındaki cinsiyet farkını kapatmanın, ülke ekonomisi için 250 milyar sterlin kadar katkı sağlayabileceğini belirtti. Detaylar aşağıda;
Kadın Girişimcileri Desteklemek İngiltere Ekonomisine 250 Milyar Sterlin Katabilir

İngiliz girişimcilik alanındaki cinsiyet farkını kapatmanın, ülke ekonomisi için 250 milyar sterlin kadar katkı sağlayabileceği söylendi. Birleşik Krallık Hazine Departmanı tarafından yetkilendirilen bağımsız bir değerlendirmede (Rose Review of Female Entrepreneurship) kadınların şirket küraraken karşılaştıkları pek çok engel konusunda uyarı yapıldı.

Cuma günü yayınlanan raporda ortalama olarak kadın liderliğindeki işletmelerin erkek liderliğindeki işletmelerin boyutunun yalnızca yüzde 44’üne tekabül ettiği aktarıldı. Daha da ötesinde 1 milyon sterlin ciro ya da üzeri bir işletme kurmaya geldiğinde, erkek liderliğindeki işletmelerin bunu sağlama olasılıklarının beş kat daha fazla olduğunu belirtildi.

Ayrıca kadın girişimciliğin daha düşük oranlarının başarısızlık korkusu, düşük erişim ve sermaye farkındalığı dahil çeşitli engellerden kaynaklandığı söylendi.

Kadın Girişimcilik Düşük Oranlar Çeşitli Nedenlerden Kaynaklanıyor Rose Review raporunda, İngiltere’deki 3 girişimciden yalnızca birinin kadın olduğu ve cinsiyet farkının 1.1 milyon kayıp iş ile kıyaslanabilir olduğu kaydedildi. Nitekim değerlendirme İngiltere’nin bu girişimcilikle ilgili cinsiyet farkını kapatması durumunda ekonomi için 250 milyar sterlin varana kadar gayrisafi değer üretebileceğini savundu. Hatta İngiltere kadın girişimcilik konusunda diğer ülkelerle kıyaslandığında aynı ortalama payına ulaşsa bile bu ekonomi için 200 milyar sterlin üretebilirdi.

Raporda, şu anda İngiliz kadınlarının yaklaşık %6’sının kendi şirketlerini işlettiği, oranın ABD’de yüzde 11, Avustralya’da ise yüzde 9 olduğu bildirildi.

İngiliz Kadınların Yüzde 6'sı Kendi İşini YürütüyorBirleşik Krallık hükümeti kadın girişimcilerin sayısını 2030 yılına kadar yüzde 50 seviyesinde artırmayı hedefliyordu. Bulguların arkasından hükümet Cuma günkü duyurusunda, İngiliz kadın girişimcilerin sayısını önemli ölçüde artırmak amacının bir parçası olarak finansal firmaları cinsiyet eşitliği ilkelerine ve cinsiyet fonu verilerini yayınlamaya adayan Investing in Female Entrepreneurs Code oluşturacaklarını açıkladı.

Başbakan Theresa May konuyla ilgili, bütün kadınların yetenekleri ve sıkı çalışmaları el verdiğince ilerleyebileceği bir ülke kurmak istediğini söyledi.

Theresa May Kadın Girişimlerin Sayısı Artırma DuyurusuMay ayrıca sözlerine halihazırda kadın liderliğinde 1 milyondan fazla firmanın olmasının da fantastik olduğunu bildirdi. Rapora başkanlık eden Alison Rose ise İngiltere’nin kadınların keşfedilmemiş potansiyelini ortaya çıkarmak için daha fazla yol bulması gerektiğini dile getirdi. NatWest Holdings’in yardımcı CEO’su Rose; “kadın girişimcileri desteklememiz ve önemli olan kaçırılmış fırsattan yararlanmamız bir zorunluluk” dedi. Tüm bunların yanında rapor, hükümetin üstleneceğini doğruladığı kadın girişimcilere yatırım yapma yasası dahil pek çok soruna çeşitli önerilerde bulundu.

Lloyds Banking Group gibi önde gelen finans kurumları tarafından kabul edilmiş olan bu yasanın, finansal grupların finansal kararlarına bakacağı ve borç verenlerden yatırımların cinsiyet ayrımını yıllık olarak yayınlamalarını isteyeceği bilgisi de verildi. Programın duyurusunda hükümet, bunun genç okul kızları arasında girişimciliği teşvik etmeyi destekleyen çabalarla birlikte hedefe koşan tüm iş insanları ve şirketler için online tavsiyeleri artıracağını belirtti. Hazine’den Robert Jenrick de; “Birlikte 21. yüzyıl için İngiltere’nin girişimcilik ruhunu ateşleyebiliriz” yorumunu yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum