Yatırım yapmaya başla!

Kadınlar ile Erkekler Arasındaki Bilimsel Farklara Göre İlişkinizi Rayına Sokun!

Konu kadınlar ve erkekler arasındaki farklar olduğunda herkesin söyleyecek bir şeyleri vardır. Ancak önemli olan bilimsel gerçekleri öğrenip, bunlardan ilişkilerde faydalanabilmek:
Kadınlar ile Erkekler Arasındaki Bilimsel Farklara Göre İlişkinizi Rayına Sokun!

Yüzyıllardır akılları kurcalayan, erkek ve kadın arasındaki farklılıklar konusu üzerine ne kadar çok konuşulduğunu hepimiz biliyoruz. Biz de kulaktan dolma bilgilerle ya da gözlemlerimizden yola çıkarak “kadın şöyledir, erkek şöyle” gibi yorumlar yapıyoruz. Sonrasında da varsayımlarımıza göre hareket ediyor, ilişkilerimize karşı tarafı yeteri kadar anladığımızı düşünerek adım atıyoruz.

Ancak gerçekten aradaki farkları öğrenmek istiyorsak, bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar doğrultusunda ulaştıkları sonuçları baz almalıyız. Böylelikle hem karşı cins hakkında daha doğru bilgilere sahip olur hem de onların davranışlarını mantıklı bir şekilde yorumlayarak ilişkimizi rayına oturtabiliriz.

İşte öğrenilmesi ve başarılı ilişkiler için her zaman dikkat edilmesi gereken farklılıklar:

1 Erkeklerin vücut ısısı kadınlarınkinden daha yüksek!

Erkeklerin vücut ısısı kadınlarınkinden daha yüksek!Bu farklılık bir süre sonra ilişkilerde sorun olarak ortaya çıkar. Örneğin; taraflardan biri sıcaktan bunalırken diğeri yorganı çenesine kadar çeker. Benzeri sorunlardan kurtulmak için, karşı tarafın sizden farklı olduğunu hatırlamalı ve orta yolu bulmalısınız. Yeri gelmişken; bebeklerin gazını çıkarma hususunda erkeklerin kadınlara göre daha başarılı olduğunu da aklınızın bir kenarına yazabilirsiniz.

2 Menopoz mu andropoz mu?

Menopoz mu andropoz mu?Tamam, kadınların menopoz döneminde pek çok sıkıntı çektiğini biliyoruz. Ancak unutmayın ki erkeklerin de andropoz dönemi var ve bu dönemde benzeri belirtiler gösterebiliyorlar.

3 Kadınlar kilo almaya daha meyilli!

Kadınlar kilo almaya daha meyilli!Kadınların erkeklere kıyasla daha kolay kilo alabildiği gerçeği de unutulmamalı. İşte bu yüzden; neden hep hafif sebze yemekleri yediğiniz ya da yağlı, fazla kalorili yiyecekler tüketmek istediğiniz konusunda birbirinize anlayış göstermelisiniz.

4 Erkekler daha çok horluyor.

Erkekler daha çok horluyor.Erkeklerin % 48’i, kadınlarınsa % 22’si horluyor. Yani sevgilinizin ya da kocanızın horlamasının, sıra dışı bir şey olmadığını düşünerek durumu kabullenmeyi deneyebilirsiniz. Ya da daha iyisi, şikayet etmek yerine gidip tedavi olması için onu cesaretlendirebilirsiniz.

5 Erkek ve kadın duyuları arasındaki fark!

Erkek ve kadın duyuları arasındaki fark!Bir tarafta ayakları kokan ama kendisine bunun söylendiğini bile duymayan erkekler, bir tarafta da hem koku alma hem de işitme duyuları fazlasıyla gelişmiş kadınlar var. Yani erkekler koku ve işitme duyuları konusunda kadınların gerisinde kalıyor. Dolayısıyla, kadınların söylediklerine daha çok kulak asmayı öğrenmelisiniz.

6 Stresli dönemler!

Stresli dönemler!Kadınlar mı erkekler mi strese karşı daha dayanıklı konusu da ilişkilerinize yön verirken size yardımcı olacaktır. Çünkü kadınların strese karşı psikolojik tepkileri daha yoğunken, fizyolojik tepkileri daha zayıf. Yani kadınlar stresli dönemlerde psikolojik açıdan daha çok zarar görüyorken, erkekler fiziksel açıdan etkileniyor. Bu gerçeği düşünerek hareket ederseniz, zor durumların üstesinden daha kolay gelebilirsiniz.

7 Hastalıklar!

Hastalıklar!Erkekler kadınlara göre daha az hastalanıyor. Ama kadınlar kadar dayanıklı olmadıkları için hastalıkları daha ağır geçiriyor ve genellikle daha nazlı oluyorlar.

8 Kadınlar erkeklerden daha fazla ağlar!

Kadınlar erkeklerden daha fazla ağlar!Yani eşlerinizi, sevgililerinizi “her şeye” ağladıkları için yargılamaktan vazgeçin. Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlar erkeklere göre 5 kat daha fazla ağlıyorlar.

9 Kadınlar daha çok yaşıyor ama daha çabuk yaşlanıyor!

Kadınlar daha çok yaşıyor ama daha çabuk yaşlanıyor!Daha doğrusu, kadınlar erkeklere göre daha çok kırışıyor diyelim. Yani kadınlar dış görünüş olarak daha yaşlı görünüyor ama gerçekten yaşlanan erkekler oluyor. Örneğin; 55 yaşındaki bir kadın bedensel gücünün % 90’ına sahipken, erkek yalnızca % 70’ini koruyabiliyor. Anlayacağınız; kadının yaşlandığında erkeğe göre daha güçlü olacağı gerçeği ilişkinin sağlığı için unutulmaması gerekenler arasında!

10 Şiddet eğilimi olan erkekler!

Şiddet eğilimi olan erkekler!Erkekler, kavga sırasında daha saldırgan davranıyor ve güç kullanımına daha çok meylediyorlar. Kadınlar ise kelimelerle saldırmayı tercih edip, erkeklere kıyasla daha kinci davranıyor.

Neticede; kadınlar ile erkekler arasında daha bir sürü farklılık bulunuyor. Ancak biz, ilişkilerinizde daha başarılı olabilmeniz için göz önünde bulundurmanız gerekenlerden bahsettik. Böylece karşı tarafın davranışlarına daha kolay anlam verebilir ve daha uyumlu partnerler olabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum