Yatırım yapmaya başla!

Jürgen Stackman: “VW Touareg V8 TDI Koleksiyonluk Bir Araç Olacak”

VW CEO'su Jürgen Stackman, Touareg V8 TDI için aşırı iddialı kelimeler kullandı!
Jürgen Stackman: “VW Touareg V8 TDI Koleksiyonluk Bir Araç Olacak”

VW CEO’su Jürgen Stackman, Touareg’in yeni versiyonu için iddialı sözler sarf etti. Kısaca VW’nin amiral 4×4’ünden bahsedecek olursak; yol dışı araç adımlarına 2002 yılında başlayan Alman marka 2010 yılında kadar birinci nesliyle kendini göstermişti. Amaç bir spor otomobil, wagon ve arazi aracını aynı ortamda sunabilmekti. İşe Porsche ve Audi’de dahil oldu ve ortak platform kuruldu. Cayanne’de bu projenin bir üyesiydi. Sonradan da Audi Q7 dahil oldu. PL71 üretim noktasından devasa motor ve hızlara sahip SUV modeller çıkartıldı.

Son zamanlarda bizleri en çok etkileyen arazi aracı da Touareg olmuştur. Başlıca nedenlerinden birisi tasarımla beraber, üzerinde getirdiği ileri teknolojik özellikler. Cenevre’de tanıtılan V8 TDI’da işin zirvesi olmuştu. CEO’da açık bir dille 8 silindirli dizelin ileride insanların arayıp da bulamadığı bir model haline geleceğini söyledi!

V8’de, Touareg’in V10 TDI’ndan daha fazlası sunuluyor!

En güçlü dizel olma yarışında modelin çıkış yaptığı yıllarda VW, 5.0L’lik V10 TDI ile en iyisini ortaya koymuştu. 313 ps gücün desteklendiği 750 nm tork sayesinde Touareg, 7.4 saniyede güzel bir hızlanma değeri ile yol alıyordu. Aynı ünite F segment Phaeton’nun da kaputunun altında kullanılmıştı. V10, 2 tondan fazla olan kütleleri kusursuz şekilde son süratlere getiriyordu.

Alman marka 2.5L ve 3.0L TDI’lardan devam etse de bir kez daha şaşırtacak bir dizel motorlu ürünü çıkarması gerektiğini biliyordu. Şubat ayının son günlerinde “güce aç insanlara” yönelik 4.0L motorlu V8 TDI Touareg gösterildi. Teknik veriler muazzamdı. 4Motion ile birlikte tekerleklere 412 ps güç aktarılıyordu. Aynı zamanda V8 dizelin aktarımında oluşan 900 nm tork değeri, her şeyi çekebilecek seviyedeydi.

Jürgen Stackman: “Büyük olasılıkla, bu gördüğünüz son V8 dizel araba olacak”

Sözlerinin devamında Stackman,” Bir sürü Touareg V10 TDI sahibi kişilerle tanıştım ve arabalarını kesinlikle satmayacaklarını söylediler. V8’i de alan kişiler yine aynı fikirde olacaklar ve satmak istemeyecekler.” dedi. Marka CEO’su V10 TDI’dan sonra V8’i de kesinlikle koleksiyonluk görüyor. Öyle ki Touareg’e 4.9 saniyede kalkış yaptıran dizel motorun çoğu klasmanda her türlü araçlarla mücadele edebileceğine inanılıyor.

VW’nin Dieselgate rağmen marka içerisinden böyle bir hacimde dizel motoru, istenilen denklemlerde çıkartabilmesi de takdir topladı. Vergilerden dolayı ülkemizde yoğun bir şekilde görmesek de sahip olanlar V10 TDI için yorumlarımızda övgüyle bahsettiklerini biliyoruz. Belki çok sonra Jürgen Stackman’ın dediği gibi Touareg V8, nadir araçlar sınıfında daha fazla değere ulaşabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum