Yatırım yapmaya başla!

Başkan Juncker: AB Brexit Anlaşmasına Varmak için Gece Gündüz Çalışmaya Hazır!

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Birliği’nin Brexit anlaşması yapmak için gecesini gündüzüne katmaya hazır olduğunu söyledi. Detaylar haberimizde;
Başkan Juncker: AB Brexit Anlaşmasına Varmak için Gece Gündüz Çalışmaya Hazır!

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Birliği’nin Birleşik Krallık’la Brexit anlaşması yapmak için gecesini gündüzüne katmaya hazır olduğunu söyledi.

AB’nin yürütme organını yöneten Juncker, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada; “Londra, AB üyesi olmanın ve bloğun dışında kalmanın tüm faydalarından yararlanamayacağını anlamak zorunda” sözlerini kullandı. Ayrıca “Birleşik Krallık’ın çekilmesinin sistemli olmasını ve sonrasında istikrarın sağlanmasını vatandaşlarımıza ve işletmelerimize borçluyuz” dedi.

Ve Avrupa Birliği’nin bu yolda duracak engel olmayacağı konusunda katılımcılara teminat verdi.

 Avrupa Birliği’nin Birleşik Krallık’la Brexit Anlaşması için Gece Gündüz ÇalışacakGelecek yıl görev süresi sona ereceği içi bu seve Avrupa Parlamentosu’ndaki son yıllık konuşmasını yapan Jean-Claude Juncker; “ancak İngiliz hükümetinin, birlikten ayrılan birinin bir üye ile aynı imtiyazlı konumda bulunamayacağı gerçeğini de anlamasını istiyoruz” ifadeleriyle de dikkat çekti. Söz konusu açıklamalar, Brexit görüşmeleri İngiltere’nin Mart ayında bloktan resmi olarak ayrılacak olmasına giderek daha az zaman kalmışken fazlasıyla ilgi uyandırdı.

Sonuçta, özellikle de İrlanda sınır meselesi konusunda farklı görüşler bulunuyordu ve görüş farklılıkları Brexit’i endişe verici bir hale getiriyordu.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Bu yalnızca müzakerecileri değil geleceğinden emin olmak isteyen vatandaşlar ve işletmeler arasında da hayal kırıklığı yaratıyordu. Bu noktada AB Komisyonu Başkanı Juncker, İrlanda sınırı için bir çözüm bulunamamasının suçunun komisyonun suçu olmadığını vurgulayarak; “Biz Kuzey İrlanda’da sert bir sınırın önüne geçecek yaratıcı bir çözüm bulmak istiyoruz. Kuzey İrlanda’daki sınırı daha görünür hale getirmeyi riske eden Avrupa Birliği değil Brexit’tir” dedi.

Haberde ayrıca Birleşik krallık Muhafazakar Partisi’nden Brexit taraftarlarının, bugün İrlanda meselesini çözmek için bir teklif sunmak üzere oldukları kaydedildi.

Başkan Juncker Avrupa Birliği'nin İrlanda Meselesini Çözmek İstediğini BelirttiBu arada bazı Muhafazakar Parti üyelerinin, Başbakan Theresa May’in ne zaman ve nasıl istifaya zorlanacağı konusunda tartışmak için bir araya geldikleri söylendi.

İlaveten, Juncker’ın konuşmasında İngiliz siyasetinde ne olursa olsun Mart’tan sonra bloğun herhangi bir üçüncü ülkesi olmayacağını dile getirdiği bildirildi. Bunun yanında Juncker; “İngiltere siyaset, ekonomi ve güvenlik açısından her zaman çok yakın bir komşu ve partner olacaktır” dedi.

AB’nin yılda 300 milyar euroyu bulan enerji ithalatını ABD doları ile gerçekleştirmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Juncker, enerjinin yalnızca % 2’sinin ABD’den ithal edildiğini hatırlattı ve komisyonun yıl sonuna kadar euronun uluslararası rolünü güçlendirme amaçlı insiyatifleri paylaşacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum