Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan SVB Çöküşü Ortasında Satın Alma Açıkladı

Varlıkları bakımından en büyük ABD bankası, SVB çöküşünün ardından veri analitiği sağlayıcısı satın alıyor…
JPMorgan SVB Çöküşü Ortasında Satın Alma Açıkladı
YAYINLANMA ZAMANI

Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşü, piyasada domino etkisi yarattı. Avrupa’da Credit Suisse’nin UBS tarafından değerinin çok altında fiyata satın alınmasıyla artan korkular ortasında JPMorgan harekete geçti. Piyasa değeri açısından ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase, risk sermayesi endüstrisine hizmet veren bir analitik firması olan Alumni’yi satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

İşlemin finansal koşulları açıklanmazken anlaşmanın 2023’ün ilk yarısında gerçekleşmesinin beklendiği paylaşıldı.

Gelişmekte olan ve yerleşik girişim yöneticilerinden önde gelen çok uluslu varlık yöneticilerine kadar 300’den fazla kurumdan oluşan çeşitli müşteri tabanıyla Aumni’nin, 17 binden fazla özel şirkette 600 milyar dolardan fazla yatırım sermayesi değerlendirdiği aktarıldı.

Duyuruya göre Aumni’nin stratejik olarak satın alınması, JPMorgan’ın şirketler, çalışanları ve yatırımcıları için önde gelen özel pazarlar platformunu oluşturma taahhüdünü ve girişim destekli ekosistemin dayanıklılığına olan güvenini pekiştiriyor.

Aumni’ye ve diğer özel piyasa varlıklarına devam eden yatırımları sayesinde JPMorgan, özel piyasalara endüstri lideri yenilikçi çözümler paketi sunacak şekilde konumlandırıldı.

GCM Yatırım Banner

JPMorgan Dijital Yatırım Bankacılığı Başkanı Michael Elanjian, şöyle değerlendirmede bulundu:

“JPMorgan Aumni’ye ilk olarak 2021’de yatırım yaptığı ve özel pazarlara daha fazla şeffaflık sağlamaya yönelik paylaşılan sinerjilerin farkına hızla vardığı için bu işbirliğinin meyvelerini verdiğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Aumni CEO’su Tony Lewis de JPMorgan ile ortaklık için heyecan duyduklarını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.