Yatırım yapmaya başla!

JPMorgan ile ICBC Deutsche Bank’la İlgileniyor İddiaları Hisseleri Yükseltti!

JPMorgan Chase ile dünyanın en büyük bankası Çinli ICBC’nin Deutsche Bank’tan hisse alacağı söylentileri, zor günler yaşayan Alman şirketi ihya etti. Detaylar haberimizde;
JPMorgan ile ICBC Deutsche Bank’la İlgileniyor İddiaları Hisseleri Yükseltti!

Son 3 yıldır zarar açıklayan ve şirketi içinde olduğu durumdan kurtarmak için sık sık küçülme haberleri ile gündeme gelen Deutsche Bank, spekülasyonlar sayesinde yükselişe geçti. Çünkü WirtschaftsWoche isimli dergide çıkan haberde; JPMorgan ile The Banker’ın “En Büyük 1000 Banka” listesinde ilk sırada yer alan ICBC’nin Deutsche Bank hisseleriyle ilgilendiği yazıldı.

Ve bu söylentilerin hemen ardından Deutsche Bank hisselerinin yaklaşık % 5 civarında yükseldiği görüldü. Bölgesel hükümet kaynaklarının verdiği bilgiler ışığında yapılan haberde ayrıca Angela Merkel’in Deutsche Bank ‘la ilgili UBS Başkanı Axel Weber’le görüştüğü bilgisine yer verildi.

ABD’li JPMorgan Chase ile Çinli ICBC’nin Deutsche Bank hisseleriyle ilgilendiği yönündeki haberler Alman şirkete iyi geldi.

JPMorgan ile ICBC Deutsche Bank’la İlgileniyor İddiaları Çünkü piyasalarda etkili olan söylentiler, Deutsche Bank hisselerini yaklaşık % 5 seviyesinde yükseltti. Sonuçta; yorumlara dayalı da olsa uzun süre sonra Deutsche Bank hisselerindeki yükseliş yatırımcıları sevindi. Ancak ilk etapta basının sorularına yanıt vermek istemeseler de daha sonra açıklama yapan JPMorgan Chase ile Alman hükümeti, bu söylentileri yalanladı.

JPMorgan yetkilisi, iddiaların doğru olmadığını söyleyerek şirketin Deutsche Bank’tan hisse satın almayı düşünmediğini belirtti.

JPMorgan ve Alman Hükümeti İddiaları Yalanladı Alman hükümeti adına konuşan sözcü de JPMorgan gibi haberleri yalanlayarak, bunların spekülasyondan ibaret olduğunu kaydetti. Ve düşüncesini; “Merkel’in UBS Başkanı Weber ile görüşmesinde Deutsche Bank konusunda görüş bildirdiği yönündeki habere şaşırdım” sözleriyle dile getirdi.

Diğer taraftan; bu haber sadece birkaç hafta önce Deutsche Bank’ın Commerzbank’la birleşme görüşmeleri yaptığı yönündeki haberleri akıllara getirdi.

Deutsche Bank'ın Commerzbank'la Birleşme İddiaları Bloomberg’in geçen ayki haberinde; Deutsche Bank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Paul Achleitner’ın büyük hissedarlarla birleşmeyle ilgili görüşme yaptığı iddia edilmişti. Buna göre Paul Achleitner’ın, Almanya’nın iki zayıf bankasını bir araya getirerek yeni bir güç yaratmak için uğraştığı iddia edilmişti.

Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı’nın bir yandan hissedarları ikna etmeye çalıştığı diğer yandan da hükümet yetkilileriyle görüştüğü söylenmişti. Ancak uzmanlar, söz konusu birleşmenin ne Deutsche Bank’a ne de Commerzbank’a çözüm getirmeyeceği yönünde yorum yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum