Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Bu Hafta 500’e Yakın Çalışanı İşten Çıkardı

ABD’li yatırım bankası JPMorgan, teknoloji ve operasyon grupları arasında 500’den fazla kişiyi işten çıkardı. Ayrıntılar geliyor...
JPMorgan Bu Hafta 500’e Yakın Çalışanı İşten Çıkardı
YAYINLANMA ZAMANI

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından JPMorgan’ın 500’e yakın çalışanı işten çıkardığı bildirildi. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere göre, işten çıkarmaların büyük bölümü teknoloji ve operasyon grupları arasında gerçekleşti.

Kaynaklar, kesintilerin New York merkezli firmanın perakende ve ticari bankacılık, varlık ve varlık yönetimi ana bölümleri ile kurumsal ve yatırım bankasına yayıldığını söyledi.

Pek çok finans firması gibi, JPMorgan da rolleri doldurmak için binlerce işçiyi daha işe almasına rağmen yıl boyunca periyodik olarak kadrolarını kesiyor. Bankanın yaklaşık 13.000 açık pozisyonu olduğu belirtiliyor.

Jamie Dimon yönetimindeki JPMorgan, son zamanlarda, hükümet aracılı bir anlaşmada başarısız olan bölgesel banka First Republic’i satın alarak büyüme modundaydı. Bu hafta JPMorgan, First Republic’in yaklaşık 7.000 çalışanının yaklaşık yüzde 85′ine yeni pozisyon teklifi gerçekleştirdi.

Bankanın Mart sonu itibarıyla 296.877 çalışanı bulunuyor. Veriler bir önceki yıla kıyasla çalışan sayısında yüzde 8 artış olduğunu gösteriyor. ABD’de enflasyonun artması ve Federal Rezerv’in agresif faiz politikası, resesyon korkularını körükledi ve pek çok şirket işten çıkarma planlarını yoğunlaştırdı.

GCM Yatırım Banner

Faiz artırımları ile beraber bazı bankalar ise iflas etmek durumunda kaldı ve ülke genelinde bankacılık sektörüne ilişkin endişeler kendisini gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.