Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan 2Ç21 Kazancıyla Beklentileri Aşarken Hisseler Açılış Öncesinde Düştü

Varlıkları bakımından ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, güçlü ikinci çeyrek sonuçları açıkladı.
JPMorgan 2Ç21 Kazancıyla Beklentileri Aşarken Hisseler Açılış Öncesinde Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase, ikinci çeyreğe ilişkin güçlü bilançosuyla gündeme geldi. İlk çeyrekte de beklenti üstü kazanç açıklayan JPMorgan hisse başına 3,78 dolarlık kazanç açıkladı.

Geliri de 29,3 milyar dolarlık beklentileri aşarak 31,4 milyar dolar oldu. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, ortam iyileşmeye devam ettikçe ikinci çeyrekte önemli bir rezerv serbest bırakmadan yararlanabildiklerini kaydetti.

Aynı zamanda ekonomik görünümde iyileşme sürerken tüketici ve toptan satış bilançolarının son derece güçlü kalmaya devam ettiğini söyledi.
JPMorgan Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Beklenti üstü sonuçlara rağmen hisseler açılış öncesinde yüzde 1’in üzerinde düştü. Bununla birlikte yıl başından bu yana yüzde 24’ün üzerinde değer kazandı. Bir yılda ise yüzde 60 değerlendi.

Jamie Dimon kazanç raporunda şu ifadeleri kullandı: “JPMorgan Chase, teknoloji, insan ve pazar genişlemesine önemli yatırımlar yapmaya devam ederken işletmelerimiz genelinde 30 milyar doların üzerinde gelirle sağlam bir performans sergiledi.”

Buna ek olarak seyahat dahil kategorilerde hızlanan büyüme gördüklerini belirterek Haziran ayında büyümeye geri dönen eğlencenin 2019’a kıyasla yüzde 13 büyüdüğünü dile getirdi.

2021’in ilk yarısında işletmeler, kurumsal müşteriler ve ABD’li müşteriler için kredi sağladıklarını ve 1,7 trilyon dolarlık sermaye artırdıklarını da kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu