Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan Silikon Vadisi’nde Finansal Teknoloji Kampüsü İnşa Ediyor!

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, Silikon Vadisi’ndeki en büyük bahsini yeni finansal teknoloji kampüsü ile yaptı. Detaylar haberimizde;
JP Morgan Silikon Vadisi’nde Finansal Teknoloji Kampüsü İnşa Ediyor!

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un Silikon Vadisi’ne ne kadar gıpta ettiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hatta risk sermayesi kapitalistleri ve girişimcilerle buluşmak için sık sık batıya giden Jamie Dimon, 2015’te pek çok beynin ve paranın geleneksel bankalara alternatif olmak üzere çalıştığını söyleyerek “Silikon Vadisi geliyor” demişti.

İşte bu noktada, Jamie Dimon’un cüzdanını bölgeye daha önce hiç açmadığı kadar cömertçe açması dikkat çekti ki dün JP Morgan Chase tarafından yapılan duyuruda şirketin Silikon Vadisi’nde finansal teknoloji için yeni bir kampüs açacağı açıklandı. Varlık bakımından ABD’nin en büyük bankası olan New York merkezli finans devinin yeni kampüsü 2020’de açacağı ve 1000’den fazla personel çalıştıracağı belirtildi.

JP Morgan’dan Bill Wallace konuyla ilgili; “bu bizim için önemli bir pazar ve ayak izimizi genişletip alanın gözde yeteneklerini çekmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

JP Morgan Silikon Vadisi'nde Fintech Kampüsü 2020'de Açılıyor Yeni fintech kampüsünün Stanford Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan Palo Alto’da inşa edileceği, yeni iş yerinin modern bir tasarıma ve son teknoloji ürünü kolaylıklara sahip olacağı vurgulandı. Bu noktada ülkenin en büyük bankasını yöneten Dimon için teknoloji güncellemelerinin çevik tüketici dostu startuplarla rekabet etmek için kritik öneme sahip olduğunun üzeri çizildi.

Zaten Dimon hissedarlara gönderdiği son hissedar mektubunda da bankanın teknoloji alanında 50 bin civarında çalışanı olduğunu bildirmişti.

Jamie Dimon Teknoloji Yatırımları 50 Bin Çalışan VarBunun yanında, riski azaltıp taahhüdü artırmak, aynı zamanda bulut altyapısını geliştirmek için yapay zeka ve makine öğrenimi alanına yatırım yapıldığını aktarmıştı. JP Morgan Ağustos ayında da ücretsiz ve indirimli işlemler içeren bir web hizmeti sunduğunda da çevrimiçi yatırımın kalabalık pazarına girmişti. İlgili haberde ayrıca JP Morgan’ın 2020’de açılması planlanan fintech ofisinin şirketin geçen yıl WePay’i satın almasını izlediği bilgisi de verildi.

WePay ve 275’ten fazla çalışanının, Redwood City yakınlarındaki şirket ofisinden Palo Alto’ya taşınacağı kaydedildi.

JPMorgan Chase Satın Aldığı WePay Yeni Kampüse TaşınacakWePay yöneticisi Tina Hsiao da anlaşmanın tamamlanmasından bu yana yeni bir alanın planların arasında olduğunu, Dimon’un taahhüdüyle birlikte WePay’in mühendislik ekibinin büyüklüğünü ikiye katlayacaklarını söyledi. Öte yandan site geliştiricisi Trueback Construction ise projenin ilk kısmının 115 bin metre karelik iki katlı bir bina olacağını, bunu 80 bin metrekarelik ikinci bir aşamanın izleyeceğini aktardı.

Tüm bunların ötesinde JP Morgan’ın Silikon Vadisi’nde yeni bir merkez açması şirketin büyüyen dijital ödeme konusuna odaklandığını gösterdi. Zaten JP Morgan’ın bu yılki teknoloji bütçesi, yeni yatırımlar için ayrılacak 5 milyar dolarlık kısımla 10.8 milyar dolar seviyesindeydi ve söz konusu rakam 2017’deki 9.5 milyar dolarlık rakamın üzerindeydi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum