Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan İkinci Çeyrekte Kârını %16 Artırdı Ancak Düşük Faiz Tahmini Hisseleri Düşürdü

JP Morgan, sonuçları 768 milyon dolar artıran gelir vergisi yardımı ile analistlerin beklentilerini aşan bilançosunu açıkladı. İşte detaylar;
JP Morgan İkinci Çeyrekte Kârını %16 Artırdı Ancak Düşük Faiz Tahmini Hisseleri Düşürdü

İkinci çeyrek sonuçlarını açıklayan JP Morgan, analist beklentilerini aşan kazançlarıyla gündeme geldi. Sonuçları 768 milyon dolar artıran gelir vergisi yardımının, bilançonun başarısında etkili olduğu görüldü.

Banka bir yıl önceki döneme kıyasla kârını yüzde 16 artırarak 9.65 milyar dolara ya da hisse başına 2.82 dolara yükseltti. Reuters analistlerinin tahmini ise hisse başına 2.50 dolardı. 29.57 milyar dolarlık gelir de bir yıl önceye kıyasla yüzde 4 daha yüksekti ve 28.9 milyar dolarlık beklentileri aştı.

JP Morgan, bir kerelik vergi desteğinin belirli vergi denetimleri çözümünden geldiğini ve bunun da şirketin hisse başına kazançlarını 23 sent artırdığını açıkladı.

JP Morgan İkinci Çeyrek Sonuçları Öte yandan banka 2019 için net faiz geliri tahminini 500 milyon dolar düşürerek 57.5 milyar dolara çekti ki bir önceki çeyrek sunumunda hedef 58 milyar dolardı. JP Morgan’ın hisseleri, bankanın ikinci çeyrek dönemde rekor kar bildirmesine rağmen açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 1.7 seviyesinde düşerek 111.98 dolara geriledi. Hisseler Pazartesi günü ise yaklaşık yüzde 17 civarında artmıştı.

Vining Sparks’tan Marty Mosby; “bu para merkezli bankalarla verim eğrisi önemli” diyerek JP Morgan hisselerindeki baskının net faiz geliri tahmininden kaynaklandığını öne sürdü.

JP Morgan Net Faiz Gelir Tahmini DüşürdüSonuçta FED gösterge faiz oranını düşürmeye hazırlandığına işaret etmişti ki bu da bankaların çekirdek borç verme işlerindeki marjları sıkılaştırabilecek bir hareket olarak yorumlanmıştı. Dolayısıyla analistlerin JP Morgan ve yöneticilerine bunun 2019 ve sonrasında sonuçları nasıl etkileyebileceğini soracakları biliniyor.

Banka bu yılın ilk ve ikinci çeyreğinde rekor kar bildirse de söz konusu kazançlar, yüksek faiz oranlarının yardımı ile geldi ve bu durum firmanın bireysel bankacılık faaliyetlerindeki sonuçları artırdı. Neticede daha yüksek oranlar bankaların kredilerden daha fazla kazanç elde etmelerini sağlar ve ABD merkez bankasının bu yıl faiz oranlarını düşürme ihtimali banka hisseleri üzerinde gerilim yaratıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum