Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan Hisseleri, Rekor Üçüncü Çeyrek Geliriyle Yükselişe Geçti!

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan JP Morgan’ın hisseler, rekor gelirin ardından yükselişe geçti.
JP Morgan Hisseleri, Rekor Üçüncü Çeyrek Geliriyle Yükselişe Geçti!

Kazanç sezonunun başlamasıyla birlikte üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan JP Morgan, bankanın düşük faiz oranlarının etkisini hafifletmesine yardımcı olan tüketici bankacılığı faaliyetlerinin gücüyle rekor kâr ve gelir bildirdi.

İkinci çeyrekte kârını yüzde 16 artıran ancak düşük faiz tahminiyle hisseleri düşen JP Morgan, üçüncü çeyrek kârının yüzde 8 artarak 9.1 milyar dolara ya da hisse başına 2.68 dolara yükseldiğini belirtti. Rakam, Refinitiv analistlerinin 2.45 dolarlık tahminini geride bıraktı.

Gelir de yüzde 8 seviyesinde artarak 30.1 milyar dolarlık rekora yükseldi ve 28.5 milyar dolarlık tahminin üzerine çıktı.

JP Morgan Üçüncü Çeyrek Sonuçları Banka konut kredileri, oto ve kredi kartların alanlarında büyümeye işaret ederken hisseler açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 1.7 seviyesinde arttı. CEO Jamie Dimon, kazanç açıklamasında; “Tüketici, güçlü bilançolar ve düşük işsizlik seviyeleri ile birlikte ücret ve harcamalardaki büyümeyle sağlıklı kalmaya devam ediyor” dedi.

“Bu, küresel ticaretteki gerilimler dahil daha çok artan karmaşık jeopolitik riskten kaynaklanan zayıflayan iş duyarlılığı ve sermaye harcamalarıyla dengeleniyor.” ifadeleriyle devam etti.

Bu noktada JP Morgan’ın geçen ay, net faiz gelirinin daha önceki rehberlikten düşük olacağı konusunda uyardığı akla geldi.

JP Morgan Üçüncü Çeyrek Rekor GelirYine de banka, 14.4 milyar dolar seviyesinde üçüncü çeyrek net faiz geliri açıklayarak Morgan Stanley’den Betsy Graseck’in tahminini yaklaşık 300 milyon dolar geçti.

Danışmanlık firması Opimas’ın CEO’su Octavio Marenzi, “J.P. Morgan, bu çeyrekte banka kazançları için diğer bankaların eşleşmesi çok zor olacak bir hız ortaya koydu. Bu çeyrekte sektörün bir bütün olarak geliri açısından düz olması beklenirken, J.P. Morgan’ın geliri net faiz marjları üzerindeki baskıya rağmen yıllık bazda yüzde 8 seviyesinde arttı” dedi.

Bu arada Goldman Sachs hisseleri, beklentileri karşılayamayan üçüncü çeyrek kazançlarının ardından düştü. Banka 4.81 doların altında rakam bildirerek, hisse başına 4.79 dolar kazanç açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum