Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan Chase’den “Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu” Dedirten Bitcoin Açıklaması

JP Morgan Chase'den oldukça ilginç bir açıklama geldi. Bakalım CEO Jamie Dimon buna ne diyecek? İşte detaylar;
JP Morgan Chase’den “Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu” Dedirten Bitcoin Açıklaması

Hemen her gün farklı bir bitcoin gelişmesi yaşanıyor. Bu sefer ki biraz şaşırttı doğrusu! Çünkü haberin kaynağı JP Morgan Chase. Hatırlayacağınız gibi CEO Jamie Dimon, bitcoinin aptallık olduğunu ve bankadan alan kişilerin kovulacağını söylemişti. Şimdi ise bankanın, CME Group’un vadeli bitcoin işlemlerine, kendi platformu üzerinden erişim vermeyi düşündüğü duyuruldu.

Wall Street Journal’daki bir habere göre; JP Morgan Chase, kendi vadeli işlem platformu üzerinden CME’nin bitcoin vadeli işlemlerine erişim tanımlayacak.

JP Morgan Vadeli Bitcoin İşlemleri

Bankanın CEO’su Jamie Dimon, bitcoin almanın akıl karı olmadığını söylemişti. Ayrıca bankada bitcoin işlemi yapanların kovulacağını açıklamış ve tüm tepkileri üzerine çekmişti. Daha sonra konuşmama kararı almıştı; fakat bir süre sonra açıklamalarını yinelemiş ve “bitcoin almanın bedelini ağır ödersiniz,” demişti.

Jamie Dimon’un ilk açıklamasından kısa bir süre sonra bankanın büyük bir blok zinciri alması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Jamie Dimon Bitcoini Desteklemiyor

Bankanın müşterilerine, kendi aracı birimi üzerinden CME’nin yapacağı bitcoin standart vadeli işlemlerine erişim tanımlanması düşünülüyor. Doğal olarak durum karşısında, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demekten kendimizi alamadık.

Bitcoin vadeli işlem haberleriyle güçlenmiş ve rekorları ardı ardına gelerek 8263 dolara kadar yükselmişti.

Bitcoin Vadeli İşlem Haberleriyle 8263 Dolarda

CME’nin Aralık ayında bitcoin vadeli işlemlerine başlaması beklenirken, iddialı yorumlar gelmeye devam ediyor. Bitcoin için yapılan artık hiçbir yorum ütopik karşılanmıyor ve olası görülüyor.

Standpoint Research Analiz Uzmanı Ronnie Moas, bitcoinin önce 11 bin doları ardından da 14 bin doları görebileceğini söyledi.

Ronnie Moas 11 Bin Haberi

Moas, birkaç ay önce bitcoinin 7500 dolara ulaşacağını söylemişti. Dediği gibi kısa bir süre sonra bu fiyatlar görüldü. 2017 yılbaşından bu zamana kadar yaşanan yükselişler düşünüldüğü zaman, Moas’ın yorumuna olmaz gözüyle bakmak da mümkün olmuyor.

8263 dolarlık yeni zirveden 11 bin dolara kadar sadece 2 – 3 ayda ulaşması bile mümkün olabilir.

Bitcoin 2 - 3 Ayda 11 Bini Görebilir

Çünkü bitcoin, 7 bin dolardan 8 bin dolara sadece 4 gün içinde ulaşmayı başarmış bir sanal para. Bakalım vadeli işlemlere yönelik beklentiler, bitcoin karşıtlarının görüşlerindeki yumuşama ve yatırımcıların bitmeyen umutları, sanal parayı nereye taşıyacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum